سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

برنامه جدید یک ماهه برای کاهش سایز شکم


حتما شما نیز شنیده اید که رژیم یا رژیم های خاصی هستند که می توانند چربی های اضافی شکم را از بین برند و موجب کاهش سایز دور کمر گردند . ولی آیا یک رژیم غذایی می تواند به طور اختصاصی موجب کاهش سریع سایز شکم و دور کمر گردد؟صبح بخیر: 
جمعه: برای صبحانه تخم‌مرغ بخورید. نتایج تحقیقی كه در ژورنال تحقیقات تغذیه به چاپ رسیده نشان می‌دهد، افرادی كه تخم‌مرغ می‌خورند در طول روز كالری كمتری دریافت خواهند كرد.شنبه: هر وقت سر كار به شما تلفن شد یا برای‌تان پرونده یا نامه‌ای آوردند از جای‌تان بلند شوید. از جا بلند شدن یك و نیم برابر بیشتر از حالت نشسته كالری می‌سوزاند.یكشنبه: یك خودكار بردارید و هر چه می‌خورید بنویسید. افرادی كه به‌مدت دست‌كم 3 هفته از غذاهایی كه می‌خورند یادداشت بردارند، یك و نیم كیلوگرم بیشتر از افرادی كه این كار را انجام نمی‌دهند وزن كم می‌كنند.دوشنبه: آرام و كامل غذا را بجوید. مطالعه منتشر شده در ژورنال تغذیه بالینی نشان داده با این كار 12درصد كمتر كالری دریافت خواهید كرد.سه‌شنبه: جلوی تلویزیون غذا نخورید. تحقیقات در دانشگاه ماساچوست نشان داده، افرادی كه این كار را انجام می‌دهند در طول روز 300 كالری بیشتر دریافت خواهند كرد.چهارشنبه: هر هفته خودتان را وزن كنید. تحقیقات نشان داده از هر 4 نفری كه در كاهش وزن خود موفق بوده‌اند 3 نفر این كار را انجام داده‌اند.آخر هفته: پیاده‌روی كنید البته پیاده‌روی تند. در این صورت در عرض 15 دقیقه، 16 كالری خواهید سوزاند. اگر این كار یك ساعت باشد چه بهتر است.شنبه: حوصله ندارید روز اول هفته ورزش كنید؟ اصلا ایده خوبی نیست. اگر امروز ورزش نكنید 61 درصد احتمال دارد، هفته بعد هم ورزش اول هفته را كنار بگذارید.

یكشنبه: موقع ناهار به‌جای آب سیب، خود سیب را بخورید. تحقیقات نشان داده با این كار احساس سیری و رضایت بیشتری خواهید داشت. در این صورت 15درصد كمتر كالری دریافت خواهید كرد.دوشنبه: قندوشكر باعث چاقی می‌شود، بنابراین آن‌ها را كنار بگذارید. در این هفته سعی كنید غذاهای شیرین مثل نوشابه، شیرینی، آب‌نبات، كلوچه، آبمیوه‌های صنعتی و بستنی را كنار بگذارید.سه‌شنبه: شیك درست كنید. 55 گرم پودر پروتئین آب پنیر(Whey) در طول روز به‌مدت 23 هفته می‌تواند شما را حدود 2 كیلوگرم لاغر كند البته بایدآن را با كربوهیدرات‌های پیچیده بخورید.چهارشنبه: در یخچال را باز كرده و در هر طبقه مواد غذایی بگذارید. یادتان باشد اگر غذاهای سالم در خط دیدتان باشد 7/2 برابر بیشتر ممكن است آن‌ها را بخورید.آخر هفته: با یك شام عالی به‌خودتان جایزه بدهید اما یادتان باشد، قرار نیست این اتفاق همیشه بیفتد و رژیم شما را به هم بریزد.

 شنبه: خانه را تمیز كنید. محققان دانشگاه ایندیانا اشاره می‌كنند، افرادی كه به بهداشت و تمیزی منزل اهمیت می‌دهند و به‌طور مرتب خانه را جارو و گردگیری می‌كنند، بالاترین سطح فعالیت فیزیكی را دارند.یكشنبه: اگر فكر می‌كنید سرتان برای ورزش كردن بیش از حد شلوغ است در این فكر تجدیدنظر كنید: محققان معتقدند؛ 11 دقیقه ورزش روزانه به شما كمك می‌كند تا در طول روز چربی بسوزانید.دوشنبه: شنا تاثیری فوق‌العاده در چربی‌سوزی دارد. زمانی كه بدن خود را پایین می‌برید به‌مدت 3 ثانیه مكث كرده و بعد با حداكثر قدرت خود را بالا بكشید. هر چند بار كه می‌توانید به همین شیوه شنا بروید. سه‌شنبه: نگذارید ظرف نان بیش از حد صبحانه شما را تحت‌الشعاع قرار دهد. تحقیقات نشان داده وقتی تعداد نان سر صبحانه زیاد باشد 85 درصد مردم همه آن‌ها را خواهند خورد. چهارشنبه: قبل از ورزش آدامس نعنایی بجوید. نتایج مطالعه منتشر شده در ژورنال روان‌شناسی ورزش نشان داده، بوی نعنا سرعت دویدن و قدرت وزنه زدن را افزایش می‌دهد.آخر هفته: برای صبحانه نان جو با درصد بالای غله بخورید. نتایج مطالعه منتشر شده در ژورنال تحقیقات تغذیه نشان داده، فیبرهای موجود در جو به‌مدت 4 ساعت اشتهای شما را تنظیم می‌كند. شنبه: هر وقت اندكی احساس كردید مثانه‌تان پر شده به دست‌شویی بروید و صبر نكنید. افرادی كه قبل از هر وعده غذایی یك تا 2 لیوان آب می‌خورند در عرض 12 هفته حدود 2 كیلوگرم وزن كم خواهند كرد.یكشنبه: موقع ورزش بین هر ست كمتر از یك دقیقه استراحت كنید تا سطح هورمون‌های موثر در سوزاندن چربی‌ها در طول ورزش بالا بماند.دوشنبه: بشقاب خود را از روی ظرف روی گاز پر كنید نه از روی دیس روی میز. تحقیقات محققان دانشگاه كورنل نشان داده، در این حالت شما 35درصد كمتر غذا خواهید خورد.

 سه‌شنبه: شیب تردمیل باید حداقل روی 2 درصد تنظیم شده باشد تا دویدن شما با حداكثر شدت و حداقل همراه باشد. اگر شیب را بیشتر كنید كالری بیشتری خواهید سوزاند.چهارشنبه: سوپ نخودفرنگی بخورید. خوردن یك كاسه كوچك سوپ نخودفرنگی 6 گرم فیبر وارد بدن شما می‌كند كه در مقابله با چربی و كاهش وزن نقش موثری دارد.آخر هفته: موقع حرف زدن با تلفن راه بروید. تلفن و موبایل را جایی دور از دسترس خود بگذارید تا وقتی زنگ خورد مجبور شوید مسافتی را راه بروید تا به آن‌ برسید.شنبه: شیر بخورید. مطالعات دانشمندان استرالیایی نشان داده، خوردن یك لیوان شیر كم‌چرب قبل از ظهر به‌جای آبمیوه می‌تواند كالری دریافتی شما را تا 5/8 درصد كاهش دهد. یكشنبه: تبریك می‌گوییم. شما در آخر برنامه هستید. امروز می‌توانید انگور بخورید چون این میوه به‌خصوص نوع قرمز آن حاوی آنتی‌اكسیدان‌های بی‌نظیری است كه چربی خون را كاهش می‌دهد.


ویدیو مرتبط :
آموزش کاهش سایز و حجم تصاویر در برنامه Paint

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

احتمال کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن و افزایش دوره بازپرداخت تا پایان سال / برنامه‌های جدید برای زوج های خانه اولی اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,خرید مسکن

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه با وام 160 میلیون تومانی خرید مسکن 50 درصد هزینه خرید یک خانه با متوسط قیمت در تهران از طریق تسهیلات تامین می شود، گفت: احتمال موافقت با کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن و افزایش دوره بازپرداخت اقساط پیش از سال 95 وجود دارد.

علی چگنی در گفت وگو با  ایلنا با بیان اینکه سیاست وزارت راه وشهرسازی از ابتدای  دولت این بوده که بتواند یک حمایت مالی برای بخش مسکن هم در حوزه تولید و عرضه  و هم در حوزه خرید و تقاضا ایجاد کند، اظهار داشت: از این رو با همکاری بانک مسکن و بانک مرکزی  صندوق پس انداز یکم و بقیه صندوق ها شکل گرفت و صندوق های موجود تقویت شد.

وی افزود:در راستای اجرای سیاست های وزارت راه و شهرسازی در ابتدا وام 80 میلیون تومانی و در گام بعد وام 160 میلیون تومانی به تصویب شورای پول و اعتبار رسید.

چگنی با بیان اینکه به دنبال این هستیم که بتوانیم 50 درصد هزینه خرید یک واحد مسکونی را به صورت تسهیلات به مردم ارائه دهیم، گفت: برای اینکه توان پذیری و امکان پذیری آن در جامعه شکل بگیرد چند ضرورت وجود دارد که یکی از این ضرورت ها کاهش نرخ سود بانکی است و دوم اینکه دوره بازپرداخت ها افزایش یابد تا اقشار بیشتری بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند و قدرت خرید خانواده های بیشتری افزایش یابد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی  با بیان اینکه جلساتی هم با اعضای هیات مدیره بانک مسکن برای تعیین نرخ مناسب سود تسهیلات داشته ایم، افزود: با توجه به کاهش نرخ تورم و ادامه فرایند همین برنامه های دولت در سال آینده و ادامه روند کاهشی نرخ تورم، همچنین با توجه به کاهش نرخ سودهای بانکی احتمال کاهش نرخ سودهای تسهیلات خرید مسکن وجود دارد و برنامه بعدی وزارت راه و شهرسازی؛  برنامه ریزی برای افزایش طول مدت پرداخت اقساط است.

چگنی ادامه داد: در بحث افزایش دوره بازپرداخت اقساط به صورت گام به گام اقدام خواهیم کرد و برنامه این است که در گام اول طول دوره بازپرداخت را از 12 سال به 15 سال برسانیم. اگر اقتصاد کلان ثبات داشته باشد و پیش بینی پذیر باشد، و از طرفی بتوانیم  روند  کاهش نرخ تورم را ادامه دهیم، رسیدن به این دو برنامه یعنی کاهش نرخ سود تسهیلات و افزایش دوره بازپرداخت دردسترس خواهد بود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی  با بیان اینکه نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز یکم 14 درصد است طبیعتا با کاهش 2 درصدی نرخ سود بانکی، نرخ تسهیلات هم متناسب با آن باید کاهش یابد، گفت:  حال اینکه این نرخ تا چند درصد کاهش پیدا کند نیاز به محاسبات دارد و بحث منابع و مصارف بانکی مطرح می شود.

وی با اشاره به پوشش 50 درصدی هزینه خرید مسکن در تهران از طریق تسهیلات گفت:متوسط قیمت یک واحد مسکونی در تهران براساس اطلاعات آماری بهمن ماه تقریبا 4 میلیون تومان است و قیمت یک واحد 70 متری چیزی حدود 300 میلیون الی 315 میلیون تومان است بنابراین این وام 160 میلیون تومانی چیزی حدود 50 درصد خرید یک خانه متوسط در تهران را پوشش می دهد و تامین می کند.

چگنی تاکید کرد: زوجین می توانند برای دریافت این وام درخواست کنند و روال دریافت آن همانند تسهیلات 80 میلیون تومانی است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی  با بیان اینکه طرح و پیشنهاد دیگری در دست بررسی است، اظهار داشت: برنامه جدیدی دردست کار است  مبنی بر اینکه اگر یکی از زوجین چند ماه پیش اقدام به افتتاح حساب در بانک مسکن کرده و خرداد ماه نوبت دریافت وام 80 میلیون تومانی اش می رسد، زوج دوم می تواند همزمان نسبت به دریافت تسهیلات از طرق اوراق سپرده ممتاز اقدام کند. البته هنوز این پیشنهاد مصوب نشده است اما در صورت تصویب این پیشنهاد زوجین هم می توانند از وام 160 میلیون تومانی صندوق پس انداز یکم و هم از وام 60 میلیون تومانی اوراق سپرده ممتاز استفاده کنند.   

وی تاکید کرد: احتمال اینکه این دوبرنامه وزارت راه و شهرسازی مبنی بر کاهش نرخ سود تسهیلات خرید مسکن و افزایش دوره بازپرداخت تصویب شود وجود دارد اما در نهایت تصمیم گیری در این حوزه بر عهده شورای پول و اعتبار است.


 اخبار اقتصادی -  ایلنا