سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

«باباآدم» مانع از رشد تومور می شود 

 

«باباآدم» مانع از رشد تومور می شود

 

باباآدم گیاهی است علفی با برگ های درشت، خشن و سبزرنگ و گل های توپ مانند. باباآدم در قاره اروپا و آسیا یافت می شود و خاصیت دارویی دارد که در این مطلب به نقل از «ehow» به آن اشاره شده است.

 

در کشورهای روسیه و هند برای درمان سرطان بدون تاثیر مضر شیمی و اشعه درمانی به کار برده می شود.

 

ناراحتی های معده را برطرف می کند.

 

با مصرف ریشه باباآدم می توان از آسیب رسیدن به کبد جلوگیری کرد.

 

روغن آن برای کاهش شوره سر و ریزش مو به کار برده می شود.

 

برگ های این گیاه سوختگی را التیام می دهد و مانع از رشد باکتری می شود.

 

برای درمان آرتریت، سرماخوردگی، گلودرد، ناراحتی کبد و کلیه، زخم معده، یبوست، نقرس، التهاب کیسه صفرا، عفونت کلیه، ایجاد تعادل در هورمون ها و ممانعت از رشد تومور به کار برده می شود.

 


منبع:روزنامه خراسان


ویدیو مرتبط :
توبه و مرگ بازیگر سینما در خیمه امام علی ، توسل باباآدم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

یونسی؛ مانع یارگیری تروریست ها شوید
 تروریست

 

علی یونسی ایجاد فرصت های شغلی و مشارکت سیاسی در منطقه سیستان و بلوچستان را عاملی دانست که می تواند جلوی یارگیری تروریست ها را بگیرد.

به گزارش ایلنا، وزیر اطلاعات دولت خاتمی با تاکید بر اینکه نفوذ این فرد در منطقه کم بوده است، اظهار داشت؛ بی تردید دستگیری عبدالمالک ریگی ضربه هولناک بر پیکره تروریسم کور ضدملی است. اگرچه شاید در کوتاه مدت بقایای این گروهک شرور دست به جنایت هایی هم بزند اما در درازمدت این ضربه برای این گروهک کارساز و تعیین کننده است و برای منطقه شرق کشور بسیار مفید است و الان این فرصت به دست آمده که در منطقه سیستان اقدامات شایسته انجام گیرد. یونسی در بیان این اقدامات گفت؛ باید عمران و آبادانی منطقه و ایجاد فرصت شغلی برای مردم منطقه فراهم شود و نیز فرصت مشارکت سیاسی مردم فراهم شود تا زمینه نفوذ و یارگیری گروهک های شرور و ضدتروریستی از بین برود. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا نفوذ گروهک عبدالمالک ریگی زیاد بوده است، با رد این موضوع گفت؛ میزان جذب گروهک جندالله بسیار کم بوده است.

یونسی تاکید کرد؛ با اینکه مردم منطقه سیستان و بلوچستان بسیار محروم هستند و تفاوت مذهبی و قومی با اکثریت ملت ایران دارند ولی مردم نجیب بلوچ تمایلی به این گروهک نشان ندادند زیرا مردم بلوچ مانند همه مردم ایران از خشونت، ترور و بی رحمی متنفرند و این خود رمز و راز شکست گروه های خشونت طلب و تروریسم است. علت اصلی شکست سازمان منافقین هم خشونت طلبی و حرکت های ضدمردمی آن بود. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا در زمان وزارت اطلاعات شما این اتفاق رخ نداد و آیا شما با کشورهای منطقه برای دستگیری عبدالمالک ریگی وارد مذاکره شده بودید، اظهار داشت؛ من معتقد نیستم که ایران با همکاری سایر کشورهای همسایه این عملیات را انجام داده است. ظاهر اظهارات مقامات امنیتی این است که ایران مستقلاً این عملیات را انجام داده است.

اگر با سایر کشورها هم انجام داده باشد هیچ اشکالی ندارد و اگر همکاری داشته اند بهتر است اعلام شود زیرا تروریست ها بیشتر در تنگنا قرار خواهند گرفت. وزیر اطلاعات دولت اصلاحات خاطرنشان کرد؛ در زمان دولت آقای خاتمی وزارت اطلاعات چند بار عبدالمالک ریگی را در تور عملیاتی قرار داد که متاسفانه به دلایلی که نمی توان آن را اعلام کرد موفق به فرار شد و شخص من نیز از سوی شورای عالی امنیت ملی و دولت وقت مذاکراتی با پاکستانی ها جهت استرداد عبدالمالک ریگی انجام دادم. حتی آقای خاتمی توسط من پیامی برای پرویز مشرف فرستادند و برای همین هدف نیز به پاکستان عزیمت کرده و با پرویز مشرف و برخی مقامات سیاسی و داخلی پاکستان ملاقات و مذاکره انجام دادم ولی مقامات پاکستانی در آن زمان با این گروه و گروه طالبان مماشات و همراهی کردند و ترجیح دادند با ما همکاری نکنند. یونسی تصریح کرد؛ در حال حاضر دولت پاکستان با همه این گروه ها در حال جنگ است و خیلی طبیعی است اگر دولت ایران بخواهد با آنها همکاری امنیتی انجام دهد آنها نظر ایران را قبول کنند. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا همکاری امنیتی با کشورهایی مانند افغانستان و پاکستان اشکالی ندارد، گفت؛ نه تنها اشکال ندارد بلکه لازم است. اصولاً پدیده ضدبشری تروریسم باید با همکاری همه کشورها مهار شود و دیپلماسی پنهان و امنیتی سازوکار خود را دارد که باید در راستای اهداف امنیت ملی به کار گرفته شود.