سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

اعتیاد به سیگار را با کمک اگیر ترکی ترک کنید 

 

اگیر ترکی

 

اگیر ترکی، گیاهی است که در سراسر جهان یافت می شود و هزاران سال است که در کشورهای مختلف مصرف دارویی دارد.روغن طبیعی این گیاه که خوش بو است ارزش زیادی در صنعت عطر دارد. طبع این گیاه گرم و خشک است و اغلب از ساقه زیرزمینی آن در طبابت استفاده می شود.


● خواص

بوی این گیاه به مغز و سیستم عصبی جان تازه ای می بخشد و در پیش گیری از اختلالات گوارشی نیز مؤثر است.

 

خوردن ریشه آن برای درمان برونشیت و سینوزیت به کار می رود.

 

قدرت حیرت آوری در تحریک و نرمال کردن اشتها دارد.

 

استفاده موضعی آن برای درد روماتیسم و دردهای عصبی و دانه های پوستی مفید است.

 

در درمان آرتروز، سرطان، اسهال، تشنج، سوء هاضمه و صرع مورد استفاده قرار می گیرد.

 

جویدن ریشه آن با اعتیاد به سیگار مقابله می کند.

 

بخار ریشه اگیر ترکی در منزل، برخی بیماری ها را درمان می کند.

 

در رفع کم خونی و زردی موثر است.

 

محرک، تقویت کننده معده و رفع کننده نفخ معده است.

 

در درمان بیماری های کبدی و درد کلیه موثر است.

 

برای لکنت زبان ۱۰ گرم اگیر ترکی را در ۱۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و روزی یک قاشق مرباخوری با کمی شیر یا آب هویج مصرف کنید.

 

برای سفتی و درد طحال از دم کرده آن استفاده کنید.

 

برای تسکین درد عضلانی از روغن این گیاه استفاده کنید.

 

روغن آن را برای درمان ورم مفاصل روزی ۲ بار به مفاصل بمالید.


منبع:روزنامه خراسان


ویدیو مرتبط :
ترک اعتیاد به سیگار

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

واکسن بزنید تا سیگار را ترک کنیدمحققان در کالج پزشکی ویل کورنل واکسنی تولید کرده اند که می تواند به افرادی که دخانیات استفاده می کنند کمک کند که برای همیشه آن را ترک کرده و بدنشان نسبت به اعتیاد به نیکوتین مصون شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، واکسن مصونیت بدن در مقابل اعتیاد به نیکوتین، کلیه فرد را به یک کارخانه تبدیل می کند که به طور پیوسته پادتنهایی را که جریان خون را از نیکوتین پاک می کند تا نیکوتین هرگز شانسی برای رسیدن به مغز و ایجاد احساس نیاز در فرد نداشته باشد.

برخلاف سایر واکسنهای نیکوتینی که پیشتر تولید شده بود و صرفا یک هفته دوام داشت، تأثیر یک دوز از این واکسن جدید یک عمر در بدن باقی می ماند.

به طور کلی دو نوع واکسن وجود دارد، نخست واکسنهای فعال هستند که از طریق ارائه یک ذره از یک ماده خارجی  یک پاسخ ایمنی را برای یک عمر در بدن ایجاد می کند. مثل یک بخش از یک ویروس که وارد سیستم ایمنی بدن می شود.

نیکوتین برای واکسنهای فعال مناسب نیست چرا که مولکول آن به قدری کوچک است که سیستم ایمنی بدن آن را تشخیص نمی دهد.

دومین نوع واکسنها واکنسهای منفعل هستند که پادتنهای آماده را به فرد منتقل می کنند. درحالی که واکسن منفعل نیکوتین در آزمایشهای پیشین تنها یک هفته در بدن باقی ماندند و علاوه براین هزینه تزریق آنها نیز گران بود.

برپایه تحقیقات پیشین نوع سومی از واکسنها ابداع شده که ابتدا در موشها آزمایش شده است به این نوع واکسنها واکسن ژنتیکی گفته می شود.

تیم تحقیقاتی کالج پزشکی ویل کورنل با گرفتن زنجیره ژنتیکی یک پادتن نیکوتین مهندسی شده و تبدیل آن به یک نوع ویروس که خطرناک نیست این واکسن را تولید کردند.

آنها همچنین اطلاعاتی را وارد این ژن کردند تا به طور مستقیم سلولهای بافت کبد را هدف بگیرد. زنجیره ژنی این پادن خود را وارد هسته این سلولها می کند و این سلولها جریانی از پادتنهایی تولید می کنند که به محض ورود نیکوتین به جریان خون آن را خنثی می کند.

این واکسن تاکنون تنها در موشها آزمایش شده اما مطالعات انجام شده نشان می دهد که واکسن تولید شده دارای سطح بالایی از پادتنهایی است که محققان توانسته اند آن را در خون موشهای آزمایشگاهی اندازه بگیرند.

آنها همچنین کشف کرده اند که میزان اندکی از نیکوتین وارد شده به بدن موشهای آزمایشگاهی به مغز رسیده است.

دکتر رونالت کریستال رئیس گروه و استاد پزشکی ژنتیک در کالج پزشکی ویل کورنل اظهار داشت: اگر مشخص شود که این واکسن برای انسان ایمن است و می تواند موثر واقع شود بهترین راه برای استفاده در افرادی است که می خواهند سیگار کشیدن را ترک کنند. آنها درمی یابند که اگر بار دیگر سیگار کشیدن را آغاز کنند به هیچ وجه از آن لذت نمی برند چرا که واکسن نیکوتین به آنها کمک کرده این عادت را از بین ببرند.

براساس گزارش کالج پزشکی ویل کرنل، این درحالی است که وی افزود: می تواند از این واکسن برای افرادی که هرگز سیگار نکشیده اند نیز استفاده کرد تا آنها به مصرف سیگار روی نیاورند. اما تمام اینها در حد نظریه است و ما باید منافع نسبت به مضرات آن را مورد بررسی قرار دهیم.

قرار است این آزمایش در موشها و سپس سایر پستانداران آزمایش شود و در نهایت روی انسان مورد آزمایش قرار بگیرد..... /   خبرگزاری مهر