سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

آزمونی جالب برای تعیین شخصیت شما 

 

 

 

آزمونی جالب برای تعیین شخصیت شما

 

آزمونی جالب که هم شخصیت شما را میگوید هم بیماری شما را پیشبینی میکند!

انواع و اقسام پرسشنامه های شخصیتی معتبر وجود دارند که میتوانند ته و توی شخصیت شما را بریزند روی کاغذ و شما را در شناخت بهتر خودتان یاری دهند. اما جالبی پرسشنامه زیر به این است که علاوه بر رو کردن برخی ویژگیهای شخصیتی شما، میتواند پیشبینی کند که آیا شما مستعد بیماریهای قلبی هستید یا نه! چرا؟ اول تست را بزنید؛ تا بعد!

کافی است در مقابل هر یک از 25 عبارتی که در زیر میخوانید، موافقت یا مخالفت خودتان را با «بله/خیر» مشخص کنید. تا جایی که میتوانید، از «نمیدانم» اجتناب کنید. ناسلامتی شما میخواهید شخصیت خودتان را بشناسید!1. آیا در مکالمات روزمرهی خود روی برخی کلمات تاکید میکنید؟

تست خودشناسیبلی                   تست خودشناسی خیر                تست خودشناسی نمیدانم2. آیا سریع غذا میخورید و سریع حرف میزنید؟

تست خودشناسی بلی                  تست خودشناسیخیر               تست خودشناسی نمیدانم3. به نظر شما باید به کودکان آموزش داد تا همیشه بهترین باشند؟

تست خودشناسی بلی                 تست خودشناسیخیر               تست خودشناسینمیدانم4. آیا وقتی کسی کند و آهسته کار می کند، بیحوصلگی نشان میدهید؟

تست خودشناسیبلی                 تست خودشناسیخیر               تست خودشناسینمیدانم5. آیا وقتی دیگران حرف میزنند، آنها را وادار به تند حرف زدن میکنید؟

تست خودشناسیبلی                تست خودشناسیخیر               تست خودشناسینمیدانم6.آیا وقتی احساس میکنید محدود شدهاید یا باید در رستوران، منتظر خالیشدن میز باشید، از فرط عصبانیت دیوانه میشوید؟

تست خودشناسیبلی               تست خودشناسیخیر              تست خودشناسینمیدانم7. آیا وقتی کسی برای شما حرف میزند، همچنان افکار شخصی خودتان را دنبال میکنید؟

تست خودشناسیبلی              تست خودشناسیخیر              تست خودشناسینمیدانم8. آیا سعی میکنید در حال اصلاح صورت یا آرایش، صبحانه هم بخورید؟

تست خودشناسیبلی             تست خودشناسیخیر              تست خودشناسینمیدانم9. آیا اتفاق میافتد که در تعطیلات نوروزی یا تابستانی کار کنید؟

تست خودشناسیبلی            تست خودشناسیخیر              تست خودشناسینمیدانم10. آیا همیشه مباحث مربوط به موضوعات مورد علاقهی خودتان را دنبال میکنید؟

تست خودشناسیبلی           تست خودشناسیخیر             تست خودشناسینمیدانم11. آیا اگر وقتگذرانی کنید، خودتان را گنهکار میدانید؟

تست خودشناسیبلی           تست خودشناسیخیر           تست خودشناسینمیدانم12. آیا آن قدر مشغول کار هستید که متوجه اطراف خودتان یا مثلا متوجه تغییر دکوراسیون خانه نمیشوید؟

تست خودشناسیبلی          تست خودشناسیخیر             تست خودشناسینمیدانم13. آیا با مادیات بیشتر از مسایل اجتماعی درگیر هستید؟

تست خودشناسیبلی        تست خودشناسیخیر               تست خودشناسینمیدانم

 

آزمونی جالب برای تعیین شخصیت شما14. آیا سعی میکنید فعالیتهای خود را در کمترین زمان برنامه ریزی کنید؟

تست خودشناسیبلی            تست خودشناسیخیر          تست خودشناسینمیدانم15. آیا همیشه به موقع سر قرار حاضر میشوید؟

تست خودشناسیبلی           تست خودشناسیخیر           تست خودشناسینمیدانم

 


16. آیا اتفاق افتاده است که برای بیان نظر خودتان مشت گره کنید یا مشت بزنید؟

تست خودشناسیبلی           تست خودشناسیخیر           تست خودشناسینمیدانم17. آیا موفقیتهای خود را به توانایی سریع کار کردنتان نسبت میدهید؟

تست خودشناسیبلی          تست خودشناسیخیر          تست خودشناسینمیدانم18. آیا احساس میکنید کارها باید همین حالا و خیلی سریع انجام گیرد؟

تست خودشناسیبلی           تست خودشناسیخیر         تست خودشناسینمیدانم19. آیا برای انجام دادن کارهای خود، همیشه سعی میکنید ابزارهایی را به کار ببرید که بیشترین بازده را دارند؟

تست خودشناسیبلی           تست خودشناسیخیر         تست خودشناسینمیدانم20. آیا هنگام بازی، آنچه برایتان بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد، این است که برنده بازی باشید؟

تست خودشناسیبلی          تست خودشناسیخیر          تست خودشناسینمیدانم21. آیا معمولا حرف دیگران را قطع میکنید؟

تست خودشناسیبلی          تست خودشناسیخیر          تست خودشناسینمیدانم22. آیا وقتی دیگران تاخیر میکنند، عصبانی میشوید؟

تست خودشناسیبلی         تست خودشناسیخیر           تست خودشناسینمیدانم23. آیا پس از غذا خوردن بلافاصله از سر میز یا از سر سفره بلند میشوید؟

تست خودشناسیبلی        تست خودشناسیخیر            تست خودشناسینمیدانم24. آیا همیشه احساس میکنید عجله دارید؟

تست خودشناسیبلی        تست خودشناسیخیر            تست خودشناسی نمیدانم25. آیا از عملکرد فعلی خود ناراضی هستید؟

تست خودشناسیبلی       تست خودشناسیخیر             تست خودشناسینمیدانم

 

آزمونی جالب برای تعیین شخصیت شما

 

تفسیر آزمون

حالا با توجه به جدول ذیل نوع شخصیت خود را پیدا کنید.

تعداد بله=بیشتر از 20 تیپ شخصیتی=A

ویژگیهای اخلاقی=خیلی مبارزهجو، رقابت طلب، بیحوصله، پرخاشگر، خصومتجو، تحمل ندارید دیگری کار شما را انجام دهد، حاضر به مشاوره نیستید

مستعد بیماری قلبی و عروقیتعداد بله=کمتر از 5 تیپ شخصیتی=B

آرام، آسانگیر، کیفیت زندگی برای شما مهمتر از کمیت آن است

در معرض بیماری قلبی نیستیدتعداد بله= 20-13 متمایل به تیپ A

تعداد بله= 13-5 متمایل به تیپ B

این را هم درگوشی از ما داشته باشید که اگر شما مثل آدمهای تیپ A فکر میکنید اما مثل افراد تیپ B رفتار میکنید، روانشناسان به شما میگویند تیپC. یعنی اینکه شما دوست دارید مثل تیپ A رفتار کنید اما حرص میخورید و به قول معروف، میریزید توی خودتان. شما مستعد بیماری سرطانید. پس بهتر است شما هم سری به یک روانشناس بزنید


ویدیو مرتبط :
تعیین شخصیت های گروه باربی1:کارتون باربی و راز پری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آزمونی برای سنجش شخصیت ورزشی شما 

سنجش شخصیت ورزشی

 

اگر با شادی و رغبت ورزش نمی‌کنید، شاید معنایش این باشد که تحرک بدنی با شخصیت شما سازگار نیست و تنها راه‌حل، این است که ورزش و فعالیتی مطابق با خلق و خوی خودتان بیابید. برای اینکه بفهمید چه نوع فعالیتی با خلق و خوی شما تناسب بیشتری دارد، به سوالات زیر پاسخ بدهید و بعدش، تفسیر آزمون را بخوانید....

 

 

1.ترجیح می‌‌دهید پنج‌شنبه عصر کدام یک از کارهای زیر را انجام بدهید؟

 

الف) دوستان‌تان را به منزل‌تان مهمان کنید یا بروید گردش.

 

ب) دوش بگیرید و بعدش در کمال آرامش روزنامه بخوانید.

 

ج) با دوستان کنار هم جمع شوید و یک بازی جالب انجام بدهید.

 

د) تنهایی در پارک بدوید و سعی در شکستن رکورد خودتان داشته باشید!

 

 

2.انگیزه اصلی شما از انجام تمرینات ورزشی چیست؟

 

الف) سلامت

 

ب) کاهش استرس‌

 

ج) کاهش وزن و حفظ تناسب اندام

 

د) کسب انرژی

 

 

3.در میان همکاران یا دوستان‌تان شما به این معروف‌اید که ......

 

الف) خوش‌برخورد هستید.

 

ب) انسان فردگرایی هستید که تمام کارها را به تنهایی به پایان می‌رساند.

 

ج) انسان جمع‌گرایی هستید که به دیگران کمک می‌کنید و کمک دیگران را می‌پذیرید.

 

د) انسان مستقلی هستید که کمی خشک و سخت به نظر می‌رسد اما همیشه کارش را به نحو احسن انجام می‌دهد.

 

 

4.درباره تناسب اندام چه فکری می‌کنید؟

 

الف) وقتی از فعالیتی لذت می‌برید، زمان برای شما سریع می‌گذرد اما به هر حال انجام یکنواخت یک نوع تمرین خسته‌کننده است.

 

ب) سلامت یعنی محافظت از جسم و روح.

 

ج) مهم نیست شما وزن اضافه کنید یا کم کنید. مهم، نوع تفکر شماست.

 

د) وقتی کاری انجام ندهید، چیزی نخواهید داشت.

 

 

5. وقتی فعالیتی را آغاز کردید، باید آن را به پایان برسانید.طی تمرین ورزشی، چه چیزی بیشتر به شما انگیزه می‌دهد؟

 

الف) نشاط بعد از ورزش

 

ب) آرامش و قدرت بعد از پایان تمرین

 

ج) دوستان‌ام

 

د) انتقادهای درونی

 

 

6.در روزهایی که غمگین‌اید، چه چیزی می‌تواند شما را سرحال بیاورد؟

 

الف) خرید رفتن و خوردن یک غذای خوش‌مزه

 

ب) تحلیل موقعیت و فکر کردن به نیمه پر لیوان زندگی

 

ج) گوش دادن به صحبت‌های یک دوست

 

د) اطمینان از اینکه می‌توانید بر مشکلات فایق آیید.

 

اگر اکثرا گزینه «الف» را انتخاب کرده‌اید، یعنی فردی اجتماعی هستید و خیلی به فکر رقابت نیستید و ترجیح می‌دهید از فعالیتی که انجام می‌دهید بیشترین لذت را ببرید. تاثیر نوع فعالیت ورزش بر سلامت شما در درجه دوم اهمیت دارد. مشکل اصلی‌ شما پایبند نبودن به یک نوع فعالیت است و به محض آشنا شدن با فعالیتی پرنشاط و جدیدتر، به راحتی قید فعالیت قبلی خود را می‌زنید. از جمله ورزش‌هایی که به شما توصیه می‌شود، ورزش‌های کامپیوتری محرک است که با دستگاه‌های ویژه‌ای انجام می‌پذیرد.

 

اگر اکثرا گزینه «ب» را انتخاب کرده‌اید، یعنی شما فردی مستقل هستید و علاقه‌ای به رقابت ندارید و به ورزش مثل وسیله‌ای برای ارتقا بخشیدن به سلامت جسم و روان‌تان نگاه می‌کنید. بهترین ورزش برای شما یوگا است. یوگا به حفظ تعادل بین سلامت جسم و روان کمک کرده و سبب کشش ماهیچه‌ها و بهبود وضعیت بدنی شما می‌شود. در عین حال، استرس را دور کرده و تنفس صحیح را به شما می‌آموزد.

 

اگر اکثرا گزینه «ج» را انتخاب کرده‌اید، یعنی فردی اجتماعی و علاقه‌مند به رقابت هستید اما حاضر نیستید به هر طریقی رقابت را ببرید. شما اهمیت زیادی به دوستان و همکاری با آنها می‌دهید. در واقع، شما با تشویق‌های دوستان است که به قله موفقیت دست می‌یابید. بهترین نوع فعالیت برای شما ورزش‌های تیمی است.

 

اگر اکثرا گزینه «د» را انتخاب کرده‌اید، یعنی یک قهرمان تنهایید. دوست دارید مستقل باشید و به تنهایی به موفقیت دست یابید. بهترین نوع ورزش برای شما دوی ماراتن است.

منبع: Best Health magazine januier