سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

10 زوج وفادار دنیای حیوانات






مجله دانستنیها:


10- موش چمنزار؛ 1 سال

موش های چمنزار که بومی آمریکای شمالی هستند، تنها جوندگانی هستند که در طول عمرشان فقط یک جفت اختیار می کنند. نرها پس از آنکه ماده ای را به همسری برگزیدند، تا آخر عمر کوتاهشان با او باقی می مانند. اگر ماده آنها بمیرد، نر دنبال جفتی دیگر نمی گردد و تا آخر عمر تنها می ماند.

9- کرکس سیاه، 5 سال

به دنبال مراسم طولانی ابراز محبت روی زمین، ماده کرکس سیاه آمریکایی همسر خود را انتخاب کرده و تا آخر عمر با او زندگی می کند. نکته منحصر به فرد درباره این پرندگان بومی قاره آمریکا این است که نرها رقبایی را که به همسر آنها چشم داشته باشد در نبردی خونین از پای درمی آورند.



8- قمری اروپایی؛ 7 سال

به دلیل جفتگیری مادام العمر، قمری های اروپایی، نماد عشق ابدی در ادبیات این قاره هستند؛ جایگاهی که به واسطه آوای سوزناک و اندوهبار آنها تقویت شده است. قمری های اروپایی یکی از حیواناتی هستند که در صورت مرگ جفت خود تا پایان عمر تنها زندگی می کنند.

7- موریانه؛ 8 سال

موریانه ملکه که می تواند در روز 2000 تخم بگذارد، تنها یک موریانه نر (پادشاه) را برای جفتگیری مادام العمر خود برمی گزیند. این رفتار موریانه ها دقیقا در نقطه مقابل مورچه ها است که مورچه نر پس از جفتگیری می میرد. موریانه های کلونی شامل ملکه، پادشاه و اعقاب آنها هستند.

6- فرشته ماهی؛ 10 سال

فرشته ماهی های فرانسوی تمام عمر را جفت هم باقی می مانند و از قلمرو خود در برابر جفت های دیگر دفاع می کنند. این ماهیان در اقیانوس اطلس غربی، از فلوریدا تا دریای کارائیب و برزیل زندگی می کنند.

5- گرگ؛ 12 سال

اغلب گونه های گرگ از جمله گرگ های خاکستری همسرانی مادام العمر برای خود اختیار می کنند. معمولا تنها گرگ نر آلفا که گله را رهبری می کند اجازه جفت گیری دارد. اگرچه گرگ ها تمام عمرشان را کنار جفت خود سپری می کنند اما اگر جفت آنها بمیرد به جای تنها ماندن جفت جدیدی انتخاب می کنند.

4- قو؛ 15 سال

به دلیل شکل قلبی که زوج قوها با گردن خود می سازند آنها را رمانتیک ترین موجودات دنیا می دانند اگرچه این پرندگان تک همسر هستند و در صورت مرگ جفتشان بقیه زندگی را در تنهایی می گذرانند ولی گاهی اوقات «طلاق» نیز در جامعه آنها مشاهده می شود.



3- سگ آبی؛ 16 سال

زمانی که سگ های آبی به 3 سالگی می رسند، جفت خود را انتخاب می کنند و بقیه عمر خود را کنار او می گذرانند. کلونی سگ های آبی شامل والدین و فرزندان آنهاست. وقتی سگ های آبی به دو سالگی می رسند والدین آنها را از خانه بیرون می اندازند تا با پیدا کردن جفت، کلونی خودشان را شکل دهند.

2- عقاب سرسفید؛ 30 سال

این پرندگان از وفادارترین جفت های طبیعت هستند. عقاب های نر پس از اجرای تشریفات پر زحمت جفتگیری، همسرشان را انتخاب می کنند و تا پایان عمر کنارش باقی می مانند. در صورت ناتوانی در جوجه آوری، جفت هات از هم جدا می شوند و جفت تازه ای برای خود برمی گزینند.

1- آلباتروس؛ 50 سال

آلباتروس ها خانواده ای متشکل از 21 گونه هستند که عمدتا در اقیانوس اطلس شمالی و جنوبی زندگی می کنند. عمر آلباتروس ها بیش از بسیاری از پرندگان دیگر است و به همین دلیل دیرتر جفت خود را انتخاب می کنند اما وقتی جفت مورد نظرشان را پیدا کردند، تمام عمر را کنار او سپری می کنند.


ویدیو مرتبط :
مهر مادری در دنیای حیوانات

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تصویر نادری از مهر پدری در دنیای حیوانات!



تصویر نادری از مهر پدری در دنیای حیوانات!

گردش خانوادگی در دهان آرواره ماهی پدر

بسیاری از انسانها مایل به محافظت و نزدیك نگه داشتن خانواده خود هستند اما آرواره ماهی خالدار این نزدیكی را به حداكثر رسانده و فرزندان خود را در دهان حمل می‌كند.

ایسنا:  این ماهی به ندرت به انجام چنین كاری می ‌پردازد ولی یك عكاس فلوریدایی در یك فرصت نادر توانسته یك آرواره‌ماهی پدر را به تصویر بكشد كه خانواده خود را برای تفریح در دهان گذاشته و در دریاچه وورث‌لاگون می‌گرداند!

آرواره‌ماهی خالدار یك دهان‌پرور بوده و از این رو گونه‌های نر به انتقال تخم ها در دهانشان می پردازند و تا زمان تولد از آنها در برابر شكارچی‌ها محافظت می‌كنند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

این حمل و نقل دهانی بین پنج تا هفت روز به طول می‌انجامد.

ماهی به تصویر درآمده در یك طرف صورت خود از برآمدگی‌هایی برخوردار بوده اما همچنان به حفاظت از فرزندان خود ادامه می‌دهد.

این برآمدگی‌ها نشانگر رویایی با یك كرم شب‌تاب بوده كه باعث ایجاد این صحنه بدیع از مهر پدری در دنیای حیوانات شده است./ایسنا