سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

گفتگو با شهرام حقیقت‌دوست بازیگر شوق پرواز 

 

شهرام حقیقت‌دوست,مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست

 

 


اوج بازیگری اش به مجموعه تلویزیونی «خط قرمز» برمی‌گردد، نقشی که زوایای مختلفی داشت و نزد بینندگان محبوب شد. بعد از آن گزیده در تلویزیون فعالیت داشت. تا این که با مجموعه «مختارنامه» در نقش منفی حضوری دوباره داشت. اما نتوانست موفقیت مجموعه تلویزیونی «خط قرمز» را تکرار کند.

 

«شهرام حقیقت دوست» هم اکنون در نقش «سعید خجسته فر» که به گفته خودش وجود تاریخی ندارد و به خاطر درام قصه در فیلم نامه اضافه شده است، جوانی که در کنار شهید «بابایی» به حرفه خلبانی مشغول و یار و دوست صمیمی‌ این شهید بزرگوار است پاسخگوی سوالاتمان درباره بازی اش در سریال «شوق پرواز» و در نقش خلبان «سعید خجسته فر» می‌شود.

 

«شهرام حقیقت دوست» با مجموعه پرمخاطب «خط قرمز» در اوج بازیگری اش قرار گرفت مدتی کم کار شد تا این که با مجموعه «مختارنامه» و اکنون با «شوق پرواز» حضور دوباره ای درتلویزیون داشت...

 

من از مجموعه «خط قرمز» تاکنون هم چنان مشغول کار هستم. منتهی پس از آن با وسواس بیشتری در تلویزیون فعالیت دارم. واقعیت این است که شرایط کار در تلویزیون تغییر کرده است، یعنی متن ها، نوشته ها و فیلم  نامه کیفیت مطلوبی ندارد بنابراین ترجیح می‌دهم گزیده کارکرده باشم.

 

 

شهرام حقیقت‌دوست,مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست

 

 

مصاحبه با   شهرام حقیقت‌ بازیگر شوق پرواز

 

دعوت به همکاری تان برای بازی در نقش مثبت «سعید» چگونه اتفاق افتاد؟

هنگامی‌که فیلم برداری فاز اول مجموعه آغاز شد، پیشنهاد بازی در این نقش به من داده شد. بعد از مطالعه از نقش خوشم آمد و پذیرفتم در این مجموعه بازی کنم.

 

در فیلم نامه «شوق پرواز» چه نکات برجسته ای وجود داشت؟

«سعید» نقش خوب و جذابی بود و برایم جای کار داشت، نمی‌خواهم درباره اش صحبت کنم، چون مجموعه در حال پخش است. اتفاقاتی که برای نقش می‌افتد برایم جذابیت داشت، بعضی جاهای این نقش در فیلم نامه نیاز به تغییر داشت چون یک سری جزئیات درباره شخصیت او رعایت نشده بود. وقتی برای نقش با من تماس گرفتند با کارگردان تغییرات درباره نقش را درمیان گذاشتم که ایشان موافقت کردند. در حین فیلم برداری این تغییرات انجام شد. یک سری مرزبندی های کلیشه ای مثبت و منفی در نقش ها وجود دارد که آنها را قبول ندارم. معتقدم آن نقش هایی را که جذابیت پیچیدگی  دارد می‌پسندم، ما در سینما و تلویزیون کشورمان نقش های متفاوت نداریم.

 

نقش تان را در مجموعه «خط قرمز» متفاوت نمی‌دانید؟

آن نقش جزو استثنائات بود و کمتر برایم اتفاق می‌افتد. مگر چه قدر نقش متفاوت نوشته می‌شود که به من پیشنهاد شود! همیشه در یک جهت پیش می‌روم حال اگر نقش موفق بود، همه من خواسته ام تا آن نقش را بازی کنم. ولی در همین شرایط نقش «سعید» جدای تعریف های مثبت، منفی و خاکستری بودنش یک سری اتفاق ها و چالش هایی دارد که نمی‌توانم توضیح دهم چون مجموعه در حال پخش است. اما این نقش ویژگی هایی داشت که او را جذاب می‌کرد.

 

به عنوان بازیگر نقش «سعید» چه تحقیقاتی برای ایفای این نقش انجام دادید؟

شخصیت «سعید» وجود تاریخی ندارد و در واقع به خاطر درام قصه در فیلم نامه اضافه شده است، باید صادقانه بگویم که اجرای نقش نیازی به تحقیق نداشت. چون تاریخ را بازی نکردم و اگر هم نکته ای برایم ناشناخته بود، در طول قصه به پاسخ آن می‌رسیدم.

 

قبل از دعوت به همکاری تان در مجموعه «شوق پرواز» چه شناختی نسبت به شهید «بابایی» داشتید و بعد از بازی در این مجموعه چه قدر دیدگاه تان نسبت به گذشته تغییر کرد.

 

تنها می‌دانستم که ایشان یک خلبان است. اما درباره خصوصیات زندگی و شخصی این شهید چیزی نمی‌دانستم. به بهانه بازی در این مجموعه نکاتی را آموختم. بعد از بازی در این مجموعه دانسته هایم نسبت به شهید بابایی پررنگ تر شد.

 

برای بازی در مجموعه «شوق پرواز» چه تمهیداتی داشتید تا ذهنیتی که تماشاگر از شما به دلیل بازی در نقش های منفی دارد فاصله بگیرد؟

 

قرار نیست که متفاوت ظاهر شوم نقش در حدی است که شاهدش هستید و من در حد توانم نقش را به گونه ای ارائه دادم تا برای بیننده باورپذر باشد.

 

با «شهاب حسینی» به عنوان هم بازی که نقش شهید «بابایی» را بازی می‌کند، قبل از فیلم برداری چه قدر تعامل، هم فکری و تمرین داشتید؟

 

من شهاب حسینی را از دوران آموزشگاه بازیگری استاد «حمید سمندریان» می‌شناسم و آن جا با یکدیگر هم کلاس بودیم و طی این سال ها از حال یکدیگر مطلع بودیم اما فرصت هم بازی شدن برایمان پیش نیامده بود. «شهاب» بازیگر بسیار خوب و بااخلاقی است و در طول فیلم برداری، با یکدیگر ارتباط خوبی داشتیم. اندیشه هایمان در یک راستا بود امیدوارم این همراهی و همدلی در مجموعه هم دیده شده باشد.

 

سبک کارگردانی، شیوه هدایت بازیگران، نوع دکوپاژ و قاب بندی های «یدا... صمدی» چگونه بود؟

ایشان کارگردان خوبی است و بیشتر از آن انسان است، ایشان با ایده و اندیشه سر صحنه فیلم برداری می‌آمد که امتیاز محسوب می‌شود. وقتی برای بازی در سکانسی با یکدیگر صحبت می‌کردیم ایده هایی که در راستای بهترشدن کار می‌دادیم را می‌پذیرفت. درحین فیلم برداری همین پیشنهادها برای بهترشدن کار مفید بود.

 

آیا ساخت مجموعه «شوق پرواز» و یادآوری خاطرات شهید «بابایی» می‌تواند خاطرات آن شهید را زنده کند و در نسل جوان تاثیر بگذارد؟

ما تمام تلاش خود را کردیم شخصیتی را که در شرایطی تصمیم های مهمی‌گرفته است را به خوبی به نمایش بگذاریم. وقتی فیلم نامه را مطالعه می‌کردم و یا در حین فیلم برداری بعضی مواقع خود را جای این شخصیت می‌گذاشتم با توجه به تحقیقاتی که درباره زندگی شهید «بابایی» انجام گرفته بود، سعی کردیم صداقتی که در این شخصیت وجود دارد، تاثیر مثبتی بر بینندگان بگذارد.

 

«یدا... صمدی» را در به تصویرکشیدن زندگی شهید «بابایی» چه قدر موفق دیدید؟

هیچ وقت نمی‌توانم درباره نقش ها و کارهایی که در آن ها بازی می‌کنم نمی‌توانم قضاوت کنم. چون در آن دخیل هستم. البته چون برای ایفای این نقش زحمت کشیدم ممکن است دچار اغراق شوم ولی صادقانه با تمام انرژی کار کردم.

 

آیا برای ارائه نقش «سعید» هم آموزش هایی دیدید؟

در پایگاه های هوایی که کار می‌کردیم با مربی هایی در ارتباط بودیم. آن ها اصول اولیه ای که برای فیلم برداری نیاز داشتیم را به ما آموزش دادند اما آموزش خلبانی ندیدم، چون حرفه ای سخت است. ما سعی کردیم به عنوان خلبانانی که در این مجموعه بازی می‌کنیم، آموزش اولیه را ببینیم تا برای بیننده باورپذیر باشد.

 

 

تصاویر شهرام حقیقت‌


شهرام حقیقت‌دوست,مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست

 

تصاویر شهرام حقیقت‌

 

شهرام حقیقت‌دوست,مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست

 

 تصاویر شهرام حقیقت‌

 

شهرام حقیقت‌دوست,مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست

 

تصاویر شهرام حقیقت‌

 

شهرام حقیقت‌دوست,مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست

 

تصاویر شهرام حقیقت‌

 

شهرام حقیقت‌دوست,مصاحبه با شهرام حقیقت‌دوست

 

منبع: khorasannews.com


ویدیو مرتبط :
شهرام حقیقت دوست

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

شهرام حقیقت‌‌دوست و بهنوش بختیاری در یک سریال + عکسشهرام حقیقت‌‌دوست, بهنوش بختیاری, مهراوه شریفی نیا

 

شهرام حقیقت‌‌دوست و بهنوش بختیاری در یک سریال + عکس

تلویزیون - سایت روزنامه ایران نوشت:

مجموعه تلویزیونی «خداحافظ بچه» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی داود هاشمی اول اردیبهشت ماه امسال در تهران کلید خورد و تاکنون حدود 70 درصد آن تصویربرداری شده است.

 

گروه تولید این روز‌ها در منزلی حوالی منطقه اقدسیه تهران ضبط تصاویر را پی می‌گیرند. این خانه در داستان، محل سکونت شهرام حقیقت دوست، مردی به نام مرتضی و همسرش لیلا با بازی مهراوه شریفی‌نیا معرفی می‌شود. سیروس همتی (مجتبی) دیگر بازیگری است که این روز‌ها جلوی دوربین «خداحافظ بچه» است.

 

حدیث میرامینی در نقش رعنا (خواهر لیلا)، پوراندخت مهیمن در نقش مادر لیلا از جمله بازیگرانی هستند که به تازگی به فهرست بازیگران این سریال اضافه شده است.

داستان «خداحافظ بچه» درباره خانواده‌ای است که علاقه‌مند به داشتن بچه هستند اما طی آزمایشات اولیه متوجه می‌شوند مشکل ناباروری وجود دارد و به همین دلیل برای آوردن بچه به شیرخوارگاه مراجعه می‌کنند و...


شهرام حقیقت‌‌دوست, بهنوش بختیاری, مهراوه شریفی نیا

 

شهرام حقیقت دوست،مهراوه شریفی نیا،بهنوش بختیاری ومهدی صبایی در نمایی از سریال «خداحافظ بچه»

 

آتیلا پسیانی (خسرو) و بهاره رهنما (نازنین) نقش یک زوج را در این سریال بازی می‌کنند. همچنین بهنوش بختیاری (گیتی)، مهدی صبایی (احمد)، شهین تسلیمی (مادر مرتضی)، ایمان صفا، مائده طهماسبی و ناصر گیتی‌جاه از دیگر بازیگران اصلی این سریال هستند.

این سریال که در گروه مجموعه‌های تلویزیونی شبکه سه سیما تولید می‌شود، از گزینه‌های پخش در ماه رمضان امسال است و فیلمنامه آن توسط سجاد ابوالحسنی در 26 قسمت نوشته شده است.

 

علیرضا افخمی که سال گذشته سریال «پنج کیلومتر تا بهشت» را در ایام ماه رمضان از او شاهد بودیم در «خداحافظ بچه» به عنوان مشاور پروژه با هاشمی همکاری دارد.

این مجموعه نخستین تجربه سریال سازی منوچهر هادی است که سال گذشته «یکی می‌خواد باهات حرف بزنه» را در جشنواره فیلم فجر داشت و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن (یکتا ناصر) را از آن خود کرد..../روزنامه ایران