سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

دعای پیامبر برای درختسرگرمی,سایت سرگرمی

دعای پیامبر برای درخت خشکیده

 

چون پیامبر ـ صلّی الله علیه و آله ـ از مكه به مدینه تشریف آوردند در آن مكان درخت خرمایی بود كه خشكیده بود آن حضرت هنگام موعظه كردن به آن درخت تكیه می‌كردند، روزی حضرت به اصحاب فرمودند:


جائی را بسازید تا تكیه‌ام بر آن باشد و در آنجا بنشینم.


اصحاب منبری ساختند به سه پله، حضرت بالای منبر نشستند، چون حضرت خطبه می‌خواندند، ناله‌ای از آن چوب خشك كه اول تكیه گاه آن حضرت بود بلند شد مثل شتری كه برای بچه‌اش می‌نالد آن درخت خشك نالید، همه مسلمان‌هایی كه حاضر بودند شنیدند و همه به گریه درآمدند.


رسول اكرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ خطاب به درخت فرمود:
ای چوب ضعیفم و نمی‌توانم بر پا بایستم اكنون چه می‌خواهی اگر می‌خواهی دعا كنم تا حق تعالی تو را تازه و تر گرداند و تا قیامت تازه بمانی و مسلمانان از تو میوه بخورند و اگر می‌خواهی درختی باشی در بهشت.


درخت گفت: یا رسول الله دنیا را نمی‌خواهم چون دوامی ندارد، بهشت را می‌خواهم كه ملك جاویدانی است و هرگز زوال ندارد تا دوستان خدا از من میوه تناول كنند.


رسول اكرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ باز به منبر تشریف بردند و دعا كردند پس فرمودند:


ای یاران این چوبی بود كه نه او را ثواب است و نه عقاب ولی آن جهان را به این جهان می‌گزیند.

 

 منبع:andisheqom.com


ویدیو مرتبط :
دعای پیامبر(ص) در جنگ احد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دعای بسیار مجرب برای ادای قرض 

 

دعای ادای قرض

 

 

«معاذبن جبل» گوید: روز جمعه ای از نماز با رسول خدا (ص) بازماندم، حضرت فرمود: چه عاملی تو را از نماز جمعه بازداشت؟ عرض کردم. ای رسول خدا! یوحنای طلبی از من داشت و در خانه من در انتظارم بود ترسیدم که مرا باز دارد حضرت فرمود: آیا دوست داری که خدا قرض تو را رد نماید؟گفتم: آری ای رسول خدا. حضرت فرمود: آیه 25 و 26 سوره آل عمران از (قل اللهم مالک الملک...) تا بغیر حساب را بخوان سپس بگو


- یا رحمان الدنیا و الاخره و رحیمهاما تعطی منهما ما تشاء و تمنه منهما ما تشاء اقض عنی دینی-

ای رحمان دنیا و آخرت، ای رحیم دنیا و آخرت، به هر که بخواهی عطا می کنی و از هر که بخواهی منع می نمایی، بدهکاریم را ادا کن.


هرگاه چنین کنی اگر به گنجایش زمین از طلا قرض داشته باشی، خداوند ادا فرماید.