سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

اگر كریستف كلمب ازدواج كرده بود!
 

اگر كریستف كلمب ازدواج كرده بود!

 

اگر کریستوفر کلمبوس ازدواج کرده بود٬ ممکن بود هیچگاه قاره امریکا را کشف نکند٬چون بجای برنامه ریزی و تمرکز در مورد یک چنین سفر ماجراجویانه ای٬ باید وقتش را به جواب دادن به همسرش٬ در مورد سوالات زیر می گذراند :

- کجا داری میری؟

- با کی داری می ری؟

- واسه چی می ری؟

- چطوری می ری؟

- کشف؟

-برای کشف چی می ری؟

- چرا فقط تو می ری؟

.

.

- تا تو برگردی من چیکار کنم؟!

- می تونم منم باهات بیام؟!

-راستشو بگو توی کشتی زن هم دارین؟

- بده لیستو ببینم!

- حالا کِی برمی گردی؟

- واسم چی میاری؟

.

.

- تو عمداً این برنامه رو بدون من ریختی٬ اینطور نیست؟!

- جواب منو بده؟

- منظورت از این نقشه چیه؟

- نکنه می خوای با کسی در بری؟

- چطور ازت خبر داشته باشم؟

- چه می دونم تا اونجا چه غلطی می کنی؟

- راستی گفتی توی کشتی زن هم دارین؟!

.

.

- من اصلا نمی فهمم این کشف درباره چیه؟

- مگه غیر از تو آدم پیدا نمی شه؟

- تو همیشه اینجوری رفتار می کنی!

- خودتو واسه خود شیرینی می ندازی جلو؟!

- من هنوز نمی فهمم٬ مگه چیز دیگه ایی هم برای کشف کردن مونده!

-چرا قلب شکسته ی منو کشف نمی کنی؟

.

.

- اصلا من می خوام باهات بیام!

- فقط باید یه ماه صبر کنی تا مامانم اینا از مسافرت بیان!

- واسه چی؟؟ خوب دوست دارم اونا هم باهامون بیان!

- آخه مامانم اینا تا حالا جایی رو کشف نکردن!

- خفه خون بگیر!!!! تو به عنوان داماد وظیفته!

.

.

- راستی گفتی تو کشتی زن هم دارین؟


ویدیو مرتبط :
چاقو در آب (رومن پولانسكی، 1962) كریستف كومِدا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جزئیات جدید درمورد كریستف كلمب! 

 

کریستف کلمب

 

 

آخرین بیوگرافی منتشر شده از كاشف آمریكا نشان می‌دهد «كریستف كلمب» نه ایتالیایی بوده نه اسپانیایی بلكه لهستانی بوده و هویت واقعی‌اش را به دلایل امنیتی پنهان كرده است. یك مورخ پرتغالی به نام «مانوئل روزا» كه مدعی است بیش از 20 سال تمام اسناد و مدارك زندگی كاشف قاره آمریكا را زیر و رو كرده در كتابش با نام «كلمب:داستان‌های ناگفته» می‌گوید: «كلمب» یكی از اعضای خانواده سلطنتی لهستان بوده است.

 

او بر این مسئله اصرار دارد كه «كلمب» پسر پادشاه مخلوع لهستان به نام «ولادیسلاو سوم» و در اصل یك اشراف‌زاده بوده و برای حفظ جان پدرش هویت واقعی خود را پنهان كرده است. تا پیش از این در متون تاریخی مطرح می‌شد كه «كریستف كلمب» از اعضای خانواده‌ای فقیر و نساج ایتالیایی بوده و در سال 1451 در شهر «جنوا» و از پدری با نام «دومنیكو كلمبو» متولد شده است.

 

اما «روزا» باور دارد این كاشف مشهور به این دلیل موفق شده از سفر دریایی پر مخاطره‌اش جان سالم به در ببرد كه در دربار تعلیم دیده بود و به راحتی تسلیم نمی‌شد. «كلمب» در 22 سالگی كارش را به‌عنوان بازرگان در سراسر دریای مدیترانه آغاز كرد و سه سال بعد به‌عنوان یكی از تاجران اعزامی به شمال اروپا انتخاب شد.

 

در سال‌های 1480 و بعد از آن «كلمب» كه دهه سوم زندگی را پشت سر می‌گذاشت راهی آب‌های آفریقا شد. مورخان می‌گویند پیش از آن كه «كلمب» راه غرب را در پیش بگیرد دریانوردان زمین را مسطح تصور می‌كردند اما این كاوشگر با تكیه بر این موضوع كه زمین كروی است در شب راهش را با كمك رصد ستاره‌ها پیدا می‌كرد.

 

سایر مورخان پیش از اینها به پیشینه لهستانی كلمب اشاره كرده بودند اما یافته‌های «روزا» با وجود اسنادی كه جمع آوری كرده بیش از سایرین قابل اعتماد به نظر می‌رسد.

 

تحقیقات «روزا» توجه بسیاری را به خود جلب كرده اما در این بین بیش از سایرین این موسسه «نشنال جئوگرافیك» بوده كه با اشتیاق موضوع را دنبال می‌كند. در ماه جاری نماینده «نشنال جئوگرافیك» برای انجام تحقیقات مفصل تر به اسپانیا و پرتغال سفر كرده و نتایج را به شكل مستمر به مقر اصلی گزارش می‌كند.

منبع: tehrooz.com