سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

آتشفشانی محشر با گدازه های آبی! +عکس


روی کره زمین مکان هایی وجود دارد که جزو گنجینه های طبیعی زمین محسوب می شوند. یکی از آنها معدن سولفور اندونزی به نام کاوا ایجن است که گدازه هایی در طیف رنگ آبی تولید می کند. تصاویر این معدن آنقدر نفسگیر و سحر انگیز هستند که بیننده مدتی غرق تماشای آنها می شود.

 
 
 
 
  صبح بخیر: روی کره زمین مکان هایی وجود دارد که جزو گنجینه های طبیعی زمین محسوب می شوند. یکی از آنها معدن سولفور اندونزی به نام کاوا ایجن است که گدازه هایی در طیف رنگ آبی تولید می کند. تصاویر این معدن آنقدر نفسگیر و سحر انگیز هستند که بیننده مدتی غرق تماشای آنها می شود.

کاوا ایجن بخشی از مجموعه آتشفشانی ایجن در شرق جاوه اندونزی است که دهانه فعال آن 200 متر عمق دارد. بزرگترین دریاچه اسیدی فیروزه ای دنیا که پر از اسید سولفوریک است در این مجموعه قرار دارد. این دریاچه محله قرارگیری معدن سولفور است و معدنچیان با دست سبدهایی از سولفور از دهانه آن جمع می کنند.بخاطر درآمد پایین این کار، کارگران معدن شب ها هم کار می کنند، ولی لازم نیست نگران تاریکی هوا باشند، زیرا گدازه های آبی رنگ برای آنها منبع نور محسوب می شود.

کار معدنچیان در این نقطه بی خطر نیست، زیرا آنها اصلاً تجهیزات ایمنی ندارند. آنها سولفور مذاب را که از داخل آتشفشان جاری می شود در نظر می گیرند و سولفور منعقد شده را جمع می کنند. هر کیلوگرم از کریستال های آن به قیمت 680 روپیه (حدود 5 سنت آمریکا) فروخته می شود. کارگران در هر دفعه، 80 تا 100 کیلوگرم و هر 24 ساعت دو دفعه، بار می زنند. سولفور این منطقه در میان خالص ترین سولفورهای اندونزی قرار دارد و در صنعت مواد غذایی و شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.

اولیویه گرونوالد تصاویر زیر را از شعله های آبی این مکان شگفت انگیز انداخته است و طی این عکسبرداری دو لنز و یک دوربین از دست داده است. او برای عکاسی از این منطقه مجبور بود ماسک بزند و هر بار لباس هایش را بخاطر آغشته شدن به اسید دور بیندازد.ویدیو مرتبط :
آشپزی روی گدازه های آتشفشانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اهالی این منطقه با گدازه‌های آتشفشانی آشپزی می‌کنند + تصاویراخبار گوناگون - اهالی این منطقه با گدازه‌های آتشفشانی آشپزی می‌کنند + تصاویر

در یک آزمایش باورنکردنی گدازه‌های آتش‌فشانی نقش اجاق گاز برای تولید کباب را ایفا کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران دانشگاهی در شمال شهر نیویورک در کشور آمریکا در یک طرح پژوهشی از گدازه‌های آتشفشانی مصنوعی برای پخت غذا استفاده کرده‌اند.

 

اخبار,اخبار گوناگون ,گدازه‌های آتشفشانی

 
گفتنی است، در این پژوهش که با گداختن فلز مذاب در کوره و حرکت دادن گدازه‌ آن برای بررسی چگونگی عملکرد آتشفشان‌ها صورت گرفته در یک طرح منحصر بفرد بر روی دمای دو هزار و 700 فارنهایت کباب تولید کرده‌اند.

 

اخبار,اخبار گوناگون ,گدازه‌های آتشفشانی

 
پژوهشگران برای انجام این پژوهش مبلغ دو هزار و 500 دلار هزینه انجام داده‌اند.

 

اخبار,اخبار گوناگون ,گدازه‌های آتشفشانی

 
کارشناسان و پژوهشگران این آزمایش، خود اولین تست کنندگان این کباب بوده‌اند و طعم آن را بسیار لذید و حیرت‌انگیز معرفی کرده‌اند. 

 

اخبار,اخبار گوناگون ,گدازه‌های آتشفشانی

 اخبار گوناگون - باشگاه خبرنگاران