فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

می‌خواهم پدرم بالاخره به خوابم بیاید/ «خندوانه» راوی دلاوری‌ها شداخباربازیگران,اخبارهنرمندان,خندوانه

یکی از مواردی که از امام حسین (ع) در ذهنمان نقش بسته، یک آزادگی بی حدو مرز است که خیلی‌ها از آن الگو گرفته و می‌گیرند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ میلاد حضرتی که وقتی نامش را حتی در ذهنمان می‌آوریم پر از عشق می‌شویم، کسی که نام و یادش همیشه در قلب ماست  و حضورش موجب آرامش و سرازیر شدن بهترین اتفاقات می‌شود ... .

این‌ها جملاتی بودند که به بهانه سالروز میلاد امام حسین (ع) توسط جوان آغازگر «خندوانه» دیگری شدند و در ادامه نیز شادی برنامه به همه کسانی که از باورهایشان تحت هیچ شرایطی نمی‌گذرند، تقدیم شد.

پس از این صحبت‌ها و یک رفت و آمد، کمدین مهران غفوریان وارد شد و کارش را با تعریف خاطره‌ای از پدر امیر نوری شروع کرد. در ادامه هم از پیکان قدیمی که خیلی‌ها داشتند و دارند گفت. پیکانی که در  جاده لاستیکش در می‌آید و جلوتر از ماشین می‌تازد و می‌رود.

اما در ادامه بحث جدی‌تر شد و رامبد در قسمتی از صحبت‌هایش با اشاره به میلاد امام سوممان بیان کرد: چیزی که از ایشان در ذهنمان نقش بسته یک آزادگی بی حد و مرز است که خیلی از ما از آن الگو گرفته‌ایم.

بعد هم از شهدایی گفت که موجب شدند تا امروز با وجود حضور پررنگ داعش در اکثر کشورها، ما مشکلات حضور آن‌ها را در داخل کمتر حس کنیم و این موضوع بهانه‌ای شد تا همسر و فرزندان شهید محرم ترک و علی اصغر شیردل در برنامه حاضر شوند.

پس از این حضور فهیمه اکبری همسر شهید محرم ترک و هدی کمالیان همسر شهید شیردل از نحوه آشنایی و ازدواجشان گفتند. بعد هم صحبت از آخرین دیدار شد.

در اینجا اکبری بیان کرد: او زیاد به ماموریت‌های این چنینی می‌رفت اما بار آخر حالت همه ما فرق می‌کرد. خود ایشان دخترم فاطمه را تا سرکلاس همراهی کردند و ظهر به سراغش آمدند؛ ولی فاطمه با دیدن کیف آماده سفر پدرش که صحنه‌ای پر تکرار در زندگی ما بود، این بار زیر گریه زد و بی‌تابی می‌کرد. بعد هم هنگام رفتن او که مانع از آمدن ما به فرودگاه شد، من حس کردم که دیگر این آخرین باری است ایشان را می‌بینم و در همین سفر بود که دو هفته بعد خبر شهادتشان را دریافت کردیم.

هدی کمالیان هم در خصوص شهید شیردل گفت: علی اصغر روز 13 فروردین اعزام شد و قبل از آن رفتار خود ایشان هم کمی تغییر کرد و منجر شد تا بیشتر با هم قدم و حرف بزنیم تا اینکه شب قبل از اعزام، شروع به نوشتن وصیت‌نامه‌ای طولانی کردند که به قول خودش  تا 10، 20  سال دیگر هم نیازی به  تغییر نداشت. بعد هم صبح در فرودگاه دل من لرزید و ناخودآگاه اشک ریختم تا اینکه خبر شهادتش به ما ابلاغ شد.

پس از این لبخند 15 ثانیه‌ای توسط همسران، دو پسر و یک دختر این شهیدان زده شد و نوبت به اقدام برای شادکردن یک یا چند نفر در خارج از استودیو رسید و به این طریق قرار شد، هدی کمالیان با هدایایی به شیرخوارگاه آمنه برود و فهیمه اکبری هم با دختر و یک پسرش برای همدردی و نوعی کمک به کودکانی که پدرشان را از دست داده‌اند، به یک مرکز سر بزنند و با آنها همراه شوند.

در انتهای این گفتگو فاطمه دختر شهید ترک با اشاره به رفتن افتخارآمیز پدرش آرزویی که شادش می‌کند را این طور عنوان کرد: چیزی که من را شاد می‌کند، این است که پدرم به خوابم بیاید چون از وقتی که خبر شهادتش را دریافت کردیم،  مدت‌هاست که به خوابم نیامده.

جوان پس از این صحبت‌ها لوح «خندوانه» را به همراه سه عروسک «جناب‌خان» به این مهمانان داد و ضمن یادآوری عدم خرید عروسک‌های قلابی «جناب‌خان»، شناخت اصل این کار را با نشان‌هایی که رویش دارد توضیح داد.

حال خوب، امنیت و در کنار هم بودن همه مردم کشورمان در صلح و آرامش از آرزوهای پایانی رامبد جوان برای همه مردم ایران و پایان بخش «خندوانه» بود.

شاد باشید.

 


ویدیو مرتبط :
می خواهم با پدرم صحبت کنم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رامبد جوان بالاخره عادل فردوسی پور را به خندوانه آورد!اخبار,اخبار فرهنگی,عادل فردوسی در برنامه خندوانه

عادل فردوسی پور بعد از اینکه بارها جواب رد به دعوت رامبد جوان برای حضور در خندوانه داده بود، شب گذشته در استودیو این برنامه حاضر شد.

عادل فردوسی پور که پس از اصرارهای فراوان سرانجام در برنامه خندوانه رامبد جوان شرکت کرد در این باره می گوید:

«بالاخره رامبد گیرم انداخت و شب قبل به استودیو خندوانه رفتم و در این برنامه شرکت کردم.»

مجری برنامه نود درباره اینکه این برنامه چه زمانی روی آنتن می رود هم گفت:«به احتمال زیاد این برنامه امشب از شبکه نسیم پخش می شود.»

عادل در کل زیاد اهل مصاحبه نیست و باید دید که در برنامه خندوانه رامبد چطور توانسته از زیر زبان او حرف بکشد.

فردوسی پور با حضور جلوی دوربین خندوانه و رامبد جوان از زاویه های زندگی اش رونمایی کرد و مخاطبان این برنامه می توانند در برنامه ی یک شنبه (امشب)خندوانه این قسمت را ببینند.

اخبار فرهنگی - خبر آنلاین