فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی بازیگران نمایش جدید یعقوبیمهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی بازیگران نمایش جدید یعقوبی

مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی به گروه بازیگران نمایش «برهان» کار جدید محمد یعقوبی پیوستند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

این دو بازیگر در کنار علی سرابی و آیدا کیخایی در نمایش «برهان» به ایفای نقش می‌پردازند.

قرار است این نمایش آذر ماه امسال در فرهنگسرای نیاوران به صحنه برود.

نمایشنامه «برهان» نوشته دیوید اوبورن است که بر اساس ترجمه امیرحسین طاهری اجرا می‌شود.

این نمایشنامه جوایز معتبری همچون جایزه پولیتزر، جایزه حلقه منتقدان نیویورک، تونی و درامادسک را دریافت کرده و در میان نمایشنامه‌های انگلیسی‌زبان اثر مهمی به شمار می‌آید که فیلمی هم بر اساس آن ساخته شده است.

نمایشنامه «برهان» اثری چهار شخصیتی است که دو شخصیت زن و دو شخصیت مرد دارد. این نمایشنامه درباره یک استاد ریاضی و دو دخترش و یکی از شاگردان این استاد است.

محمد یعقوبی این روزها مشغول بازنویسی این نمایشنامه است.

به گفته‌ی او؛ این متن پیش از این از شورای نظارت و ارزشیابی مجوز گرفته و قرارداد اجرایش با نیاوران بسته شده است.

همچنین ترجمه این نمایشنامه در جشنواره نمایشنامه‌خوانی «افراز» جایزه اول ترجمه را گرفته است.

نمایش«برهان» که کاری از گروه تئاتر «این روزها» است، از روز 19 آذر در تالار خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به صحنه می‌رود./ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
ویتامین3 باحضور مهدی پاکدل و بهنوش طباطبایی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

عکس بهنوش طباطبایی، مهدی پاکدل، آیدا کیخایی و علی سرابی در یک نمایشتئاتر - نمایش «برهان» با کارگردانی محمد یعقوبی از دوشنبه 20 آذر در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می‌رود.

تصاویر بازیگران نمایش برهان , خلاصه نمایش برهان

در این نمایش که بر اساس متنی از دیوید اوبرون آمریکایی اجرا می‌شود، بهنوش طباطبایی، مهدی پاکدل، آیدا کیخایی و علی سرابی به ایفای نقش می‌پردازند.
در نمایشنامه «برهان» که امیرحسین طاهریه آن را ترجمه و محمد یعقوبی بازنویسی کرده است، با زندگی پدر (رابرت) و دختری (کا‌ترین) روبرو می‌شویم که از مردم دوری می‌کنند.
رابرت که زمانی نابغه‌ ریاضی بوده است، از نوعی بیماری روحی روانی رنج می‌برد که باعث می‌شود از اطرافیانش فاصله بگیرد. کا‌ترین نیز برای مراقبت از پدرش، دانشگاه را ترک و در خانه انزوا اختیار می‌کند.

تصاویر بازیگران نمایش برهان , خلاصه نمایش برهان
علی سرابی، بهنوش طباطبایی، آیدا کیخایی و مهدی پاکدل
داستان نمایش 100 دقیقه‌ای «برهان» که درونمایه‌اش از دست دادن عشق و اعتماد است، در حیاط خلوت خانه رابرت در شیکاگو اتفاق می‌افتد.
این نمایشنامه دیوید اوبرون در سال 2002 جایزه پولیتزر را به دست آورد و سه سال بعد نیز فیلمی از روی آن ساخته شد..... / منبع : khabaronline.ir