فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

سینمای ایران در ۸ بخش نامزد دریافت جایزه شد 

 

سینمای ایران در ۸ بخش نامزد دریافت جایزه شد

 

در پی معرفی نامزدهای پنجمین دوره جایزه سینمایی «آسیاو پاسیفیک»،سینمای ایران در ۸ بخش نامزد دریافت جایزه شده است.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «جدایی نادر از سیمین» با نامزدی در چهار بخش ركوردار دریافت جوایز سینمایی آسیاپاسفیك است.

جدیدترین ساخته اصغر فرهادی در بخش های بهترین فیلم بلند داستانی، دستاورد کارگردانی، فیلم نامه و همچنین بازیگر مرد برای پیمان معادی، نامزد دریافت جایزه آسیاپاسفیک شد.

اسکرین دیلی به نقل از نانسان شی، تهیه کننده هنگ کنگی و رییس بخش بین الملل جایزه آسیاپاسفیک در جریان برگزاری جشنواره بین المللی فیلم پوسان، اسامی نامزدهای این دوره جوایز سالانه آسیا پاسیفیک را اعلام کرده است.

بنابر این گزارش، نماینده دیگر سینمای ایران در جوایز آسیاپاسفیک، «به امید دیدار» به کارگردانی محمد رسول اف است که با نامزدی در سه بخش بهترین فیلم بلند داستانی، بهترین دستاورد کارگردانی و لیلا زارع به عنوان بهترین بازیگر زن نامزد جایزه آسیاپاسفیک شده است.

به گزارش ایسنا، شایسته ایرانی بازیگر فیلم «آیینه های روبرو» دیگر نامزد بهترین بازیگر زن جایزه آسیاپاسفیک است.

جایزه آسیاپاسفیك كه به مثابه اسكار منطقه «آسیاپاسفیك» مطرح است، هرساله پس از معرفی نامزدهای بهترین ها در رشته های مختلف ـ۲۴ نوامبر ـ (سوم آذر) در استرالیا برگزیدگانش را معرفی می كند.

سال گذشته تنها نماینده سینمای ایران در جوایز آسیا پاسیفیك فیلم «دیگری» ساخته مهدی رحمانی به تهیه كنندگی «محمد علی نجفی» و بازی محمدرضا فروتن و مریلا زارعی فیلم بود كه جایزه بهترین فیلم بلند كودك را از جوایز سینمایی آسیا پاسیفیك دریافت كرد.

در سه دوره ابتدای جایزه «آسیاپاسفیك» نیز سینمای ایران حضور چشم گیری داشت.

سال ۲۰۰۹ «اصغر فرهادی» با فیلم «درباره الی» نامزد چهار جایزه از جوایز سینمایی آسیاپاسیفیك شد. این فیلم علاوه بر نامزدی بهترین فیلم، در بخش های بهترین فیلم نامه (اصغر فرهادی)، بهترین كارگردانی (اصغر فرهادی) و بهترین بازیگر زن (گلشیفته فراهانی) نامزد شده و البته سینمای ایران نماینده دیگری نیز در جوایز آسیا پاسیفیك سال ۲۰۰۹ داشت؛ «علی محمد قاسمی» برای فیلم «چراغی در مه» نامزد بهترین فیلم برداری شد كه در نهایت اصغر فرهادی جایز ه ی ویژه هیات داوران و جایزه بهترین فیلم نامه را برای «درباره الی» از سومین دوره ی جایزه ی آسیاپاسفیك گرفت.

همچنین سینمای ایران در دومین دوره ی جوایز سینمایی «آسیا پاسیفیك» در سال ۲۰۰۸ موفق به دریافت دو جایزه شد.

رضا ناجی برای فیلم «آواز گنجشك ها» كه نامزد بهترین بازیگر مرد شده بود توانست جایزه ی این بخش بگیرد و مستند «تینار» ساخته مهدی منیری به جهت تلاش چشم گیر در جهت ترویج و حفظ تنوع فرهنگی جایزه ی یونسكو را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، در مراسم اهدای اولین دوره ی جایزه ی جشنواره ی سینما "آسیاپاسفیك" در سال ۲۰۰۷ نیز سینمای ایران حضور پررنگ و موفقی داشت.

جایزه بهترین كارگردانی به رخشان بنی اعتماد و محسن عبدالوهاب برای "خون بازی"، هومن بهمنش برای فیلمبرداری "آن سه" و "اتوبوس شب" كیومرث پوراحمد جایزه ی بزرگ هیات داوران آسیاپاسفیك را در اولین دوره دریافت كردند.

بنا بر این گزارش، پیش از این اعلام شد ۲۷فیلم ایرانی در رقابت پنجمین دوره جایزه سینمای «آسیاو پاسیفیک» حضور دارند.

دبیرخانه پنجمین جایزه سینمای «آسیاوپاسیفیک» اعلام کرد که این دوره با ۲۴۰ فیلم (شامل ۱۵۰ فیلم سینمایی، ۵۳ فیلم مستند، ۲۴ فیلم کودک و ۱۲ فیلم انیمیشن) از ۴۳ کشور مختلف منطقه آسیا و پاسیفیک حد نصاب جدیدی را بابت تعداد فیلم های دریافتی رقم زده است.

دو کشور ساموآ و قبرس نیز برای نخستین بار فیلم هایی را به این جایزه ارسال کرده اند.... / گزارش : خبرگزارى ایسنا 


ویدیو مرتبط :
10 گل نامزد دریافت جایزه ی پوشکاش

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

شش نامزد دریافت جایزه بوكر معرفی شدند 

  شش نامزد دریافت جایزه بوكر معرفی شدند

۶ نویسنده ازجمله «پیتر كری» برنده دو دوره و «تام مكارتی» به عنوان نامزد دریافت جایزه بوكر معرفی شدند.

آسوشیتدپرس نوشت: ۶ نامزد دریافت جایزه سال بوكر(سه شنبه) معرفی شدند.

«پیتر كری»، رمان نویسن استرالیایی و برنده دو دوره جایزه بوكر ، «تام مك كارتی» نویسنده انگلیسی ، «اما دانوگه»، نویسنده ایرلندی ـ كانادایی ، «دامون گالگوت»، نویسنده آفریقای جنوبی ، «هووارد جاكوبسن»، نویسنده انگلیسی و همچنین «آندریا لیو»، نویسنده جامایكایی؛ در فهرست نامزدهای دریافت جایزه بوكر معرفی شدند.

مراسم معرفی جایزه بوكر كه در لندن برگزار می شود؛ قرار است تا ساعاتی دیگر و در نشست بعدازظهر خود برنده جایزه این مراسم را از بین این شش نفر معرفی كند.

پیش بینی می شود كه پیتر كری و تام مكارتی از شانس بیشتری برای به دست آوردن جایزه برخوردار هستند.

كری با كتاب «طوطی و اولیور در آمریكا» و مكارتی با كتابی به نام «سی» ، داستانی در مورد تكنولوژی در قرن ۲۰ ، در این مراسم شركت كردند.

كری پیش از این در سال های ۱۹۸۸ و ۲۰۰۱ برنده جایزه بوكر شده بود.

همچنین اما دانوگه، نویسنده ایرلندی ـكانادایی با كتابی به نام «اتاق» كه داستانی از یك پسر و مادر در یك كلبه باغی است در این مراسم شركت كرده است.

دامون گالگوت هم با كتاب «در اتافی غریب» ، هووارد جاكوبسن با كتاب «پرسش فینكلر»، و همچنین آندریا لیو با كتاب «آواز طولانی» در رقابت برای كسب جایزه بوكر شركت كرده اند.... / خبرگزارى ایلنا