فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

در اولین شب جمعه‌ی بدون او ،هنرمندان و... 

 

در اولین شب جمعه‌ی بدون او ،هنرمندان و علاقه‌مندان در خانه حمیده خیرآبادی

 

در اولین شب جمعه‌ی بدون او ،هنرمندان و علاقه‌مندان در خانه حمیده خیرآبادی .همسایگان و تعدادی از همكاران حمیده‌خیرآبادی با حضور در مقابل منزل این بازیگردرگذشته در شب جمعه و پخش‌كردن حلوا و خرما یاد و خاطره‌ی او را زنده نگه داشتند.علی دهكردی، مریلا زارعی، پرستو صالحی، فرامرز روشنایی، احمد كاشانچی و آناهیتا نعمتی ازجمله همكاران حمیده خیرآبادی بودند كه عصر روز گذشته به منزل او در خیابان خواجه عبداله انصاری رفتند.این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون كه روز سه‌شنبه ۳۰ فرودین ماه از دنیا رفت در منزل مسكونی‌اش تنها زندگی می‌كرد..../خبرگزارى ايسنا

 

 ویدیو مرتبط :
کربلا شب جمعه / اولین بار یه چیز دیگه ست

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

حال و هوای خاص لیبی در آستانه ی اولین عید قربان بدون قذافی 

 

حال و هوای خاص لیبی در آستانه ی اولین عید قربان بدون قذافی

 

مردم لیبی اولین عید قربان پس از دیکتاتوری قذافی را جشن می گیرند.

به نقل از تی وی پنج فرانسه، مردم لیبی در حال تدارک برگزاری مراسم عید قربان هستند اما مراسم امسال عید قربان در این کشور حال و هوای خاصی دارد.

خرید لباس های جدید و اسباب بازی برای کودکان و همچنین خرید یک رأس گوسفند به ازای هر خانواده از رسوم مردم لیبی در عید قربان است.

از سوی دیگر پس از پایان جنگ داخلی در لیبی مردم این کشور در کنار شادی فرا رسیدن عید قربان، با مشکلات اقتصادی نیز دست به گریبان هستند.

یکی از لیبیایی ها می گوید: به لطف خدا خوشحال هستیم.ما بدون استبداد، در آزادی و خوشبختی زندگی می کنیم.اوضاع در حال بهبود است.

وی می افزاید: ما امیدواریم شاهد لیبی جدید باشیم و عید را به شیوه ای توصیف ناپذیر جشن بگیریم.

گوسفند اصلی ترین خرید مردم لیبی در آستانه عید قربان است. کسانی هم که تمکن مالی کافی ندارند بجای خرید گوسفند داخلی که گران تر است، از گوسفندان وارداتی خریداری می کنند.

اما کیفیت گوشت گوسفندان وارداتی کمتر از کیفیت گوسفندان داخلی است. برخی دیگر از لیبیایی ها نیز به جای خرید گوسفند زنده، گوشت گوسفند خریداری می کنند.