فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

داوود رشیدی:امیدوارم نمایش ام تابستان آینده اجرا شود 

داوود رشیدی:امیدوارم نمایش ام تابستان آینده اجرا شود

 

داوود رشیدی كه مدتی است قصد دارد نمایش «فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» را اجرا كند، اظهار امیدواری كرد: این نمایش تابستان آینده در تالار اصلی مجموعه ی تئاتر شهر به صحنه برود.

این كارگردان تئاتر به خبرنگار تئاتر گفت: بعد از دو _ سه ماه كاركردن بر متن نمایش و پیوستن محمد چرم شیر به عنوان دراماتورژ به گروه ما، نمایشنامه كاملا آماده است و متن را به تئاتر شهر ارائه كرده ام و حالا منتظرم تا زمان اجرای نمایش مشخص شود.

رشیدی اضافه كرد: شنیده ام ممكن است تیرماه را به اجرای نمایش ما اختصاص بدهند كه از این بابت خوشحالم، چرا كه ترجیح می دهم نمایش تابستان سال ۹۰ اجرا بشود.

به گفته ی او، این نمایشنامه ۱۲ تا ۱۳ پرسناژ دارد كه ممكن است در اجرا تعداد آنها كم و زیاد شود.

متن نمایش «فرودگاه، پرواز شماره ۷۰۷» نوشته ی احمدرضا احمدی است كه توسط محمد چرم شیر دراماتورژی شده است.

این نمایش مضمونی شاعرانه دارد و درباره ی زندگی، مرگ، عشق و امید است.

داوود رشیدی تابستان گذشته نمایش «منهای دو» را در تالار اصلی تئاتر شهر اجرا كرد.... / خبرگزارى ایسناویدیو مرتبط :
زمین خوردن داوود رشیدی در افتتاحیه فجر

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اوباما برای ایران نمایش - پلیس خوب ، پلیس بد- را اجرا کند 

 

اوباما برای ایران نمایش - پلیس خوب ، پلیس بد- را اجرا کند

 

پیشنهاد خانم رئیس به پرزیدنت:

اوباما برای ایران نمایش - پلیس خوب ، پلیس بد- را اجرا کند

مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوریخواهان می تواند به سخت تر شدن سیاست خارجی اوباما در قبال کشورهای متخاصم همچون ایران کمک کند.

خانم " النا رز له تینن " که احتمالا رئیس جدید کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خواهد شد ، از سخت تر شدن رویکرد سیاست خارجی آمریکا نسبت به ایران سخن گفت.

به گزارش عصر ایران این نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با رویترز با اشاره به اینکه رویکرد سخت تر کنگره در قبال ایران به سیاست خارجی دولت اوباما در قبال این کشور کمک می کند ، افزود: " مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوریخواهان می تواند به سخت تر شدن سیاست خارجی اوباما در قبال کشورهای متخاصم همچون ایران کمک کند".

وی افزود: " من فکرمی کنم اکثریت اعضای کمتیه روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا قادر خواهند بود به اوباما کمک کنند تا رویکرد سخت تری در قبال کشورها داشته باشد".

رییس احتمالی کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه افزود : " من فکر می کنم این موضوع دست رییس جمهوری را در سیاست خارجی تقویت  می کند ".

این نماینده مجلس نمایندگان آمریکا که رویکردی بسیار تهاجمی نسبت به کشورهایی چون ایران ، کوبا ، کره شمالی و ونزوئلا دارد و از این کشورها با عنوان " کشورهای یاغی " یاد می کند ، در ادامه خاطر نشان کرد که اوباما حتی می تواند با استفاده از ابزار کنگره در قبال کشورهایی چون ایران بازی " پلیس خوب ، پلیس بد " را به اجرا بگذارد.

وی با اشاره به مذاکرات ایران و گروه 5+1 در قبال بحث هسته ای و رویکرد دیپلماتیک دولت اوباما در قبال برنامه هسته ای ایران ، افزود : " اگر کشوری که ما در حال مذاکره دیپلماتیک با آن هستیم این احساس را داشته باشد که می تواند ما را سر کار بگذارد و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد ، من فکر می کنم که این کار به ضرر ایالات متحده خواهد بود ".

وی افزود : " اگر ما از خودمان ( در برابر ایران) ضعف نشان دهیم و راه حل مشخصی نیز برای بحران اتمی ایران نداشته باشیم ، آن وقت سرعت حرکت سانتریفیوژهای تاسیسات غنی سازی ایران با سرعت بیشتر از گذشته خواهد چرخید ".

وی درباره چین نیز خاطرنشان کرد که از نظر او اعضای جدید کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به طور جدی نگران نقض حقوق بشر در این کشور هستند .

وی با این حال افزود که هنوز ترکیب نهایی کمیته روابط خارجی به طور کامل مشخص نشده و تا پایان ثبت نام اعضای جدید مجلس در این کمیته در اوایل دسامبر و مشخص شدن ترکیب نهایی آن می توان درباره ترکیب جمهوریخواه یا جمهوریخواه – لیبرال این کمیته اظهار نظر کرد.

کلینتون : ترکیه و برزیل در گفتگوها جایی ندارند

همزمان هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته حضور ترکیه و برزیل در گفتگوهای آینده ایران و 5+1 را رد کرد.

به گزارش بی بی سی ،   کلینتون با رد حضور ترکیه و برزیل در مذاکره اتمی با ایران، تاکید کرد که روند گفتگوها با جمهوری اسلامی باید در چهارچوب گروه 1+5 از سرگرفته شود.

کلینتون که  روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در واشنگتن سخن می گفت ، در پاسخ به این سوال که درباره آغاز مجدد مذاکرات در ترکیه و حضور ترکیه یا برزیل در آن چه نظری دارد ؟ تاکید کرد که در اولین نشست فقط نمایندگان گروه 1+5 باید با فرستاده ایران مذاکره کنند.

کلینتون در عین حال خاطر نشان کرد که "کاترین اشتون " مسئول ارشد سیاست خارجی و امنیتی  اتحادیه اروپا از طرف گروه 1+5 زمان و مکان اولین نشست را تعیین می کند.

وزارت امور خارجه ایران  اعلام کرده است که تهران  مایل به انجام این مذاکرات در ترکیه است.

کلینتون بدون اظهار نظر صریح درباره میزبانی ترکیه گفت: "درباره مکان مذاکره صحبت شده است و کاترین اشتون درباره زمان و مکان آن به ایران پاسخ خواهد داد...../تحلیل:عصرایران