فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

تمام جنجال های برنامه هفت از آغاز تا امروز


فرزاد موتمن برای نقد فیلمش «پوپک و مش ماشالله» به برنامه دعوت شد. نقدهای تندی نسبت به فیلم صورت گرفت. ولی به کارگردان و بازیگر این کار خیلی اجازه صحبت داده نشد.

 
 
 
 
 
  همشهری جوان:خرداد 89


شاکی: فرزاد موتمن

سوژه: شیوه نقد فراستی و اجرای جیرانی
فرزاد موتمن برای نقد فیلمش «پوپک و مش ماشالله» به برنامه دعوت شد. نقدهای تندی نسبت به فیلم صورت گرفت. ولی به کارگردان و بازیگر این کار خیلی اجازه صحبت داده نشد. همین قضیه موتمن را ناراحت کرد، تا آنجا که گفت به نظر من مجری می خواهد فقط و فقط خودش را مطرح کند.


خرداد 89

شاکی: علیرضا رئیسیان

سوژه: حرف های رضویان درباره فیلم های شانه تخم مرغی

جواد رضویان در مصاحبه اش با هفت گفت که فیلم «به روح پدرم» را اصلا برای زیر «شونه تخم مرغ» ساخته! علیرضا رئیسیان که مهمان برنامه بود از رضویان خواست به خاطر این حرف عذرخواهی کند. هرچند در نهایت اصطلاح خود ساخته رضویان جای خود را در ادبیات رایج سینمای ما به خوبی باز کرد!


تیر 89

شاکی: حسن فتحی

سوژه: شیوه نقد فراستی

فراستی نقدهای تندی به «کیفر» فتحی داشت. از ضعف فیلمنامه گرفته تا شخصیت پردازی غیرملموس. این حرف ها با انتقاد شدید فتحی مواجه شد. شکایت فتحی زمانی بیشتر شد که جیرانی، حرف ها و دفاعیات او از فیلم را قطع کرد و زمان را به فراستی داد. بعدا فتحی گفت این برنامه مشکل مدیریتی و اجرایی دارد!


تیر 89

شاکی: محسن تنابنده

سوژه: توصیه اخلاقی فراستی

محسن تنابنده روی خط هفت آمد و توضیح داد که به خاطر زیاد شدن نظرات، از نوشتن فیلمنامه «هفت دقیقه تا پاییز» خسته شده بود. فراستی هم از برخورد تنابنده انتقاد کرد و گفت اصلا تا به حال فیلمنامه درخشانی ننوشته است. تنابنده هم در پاسخ از فراستی خواست نقدش را بکند نه توصیه اخلاقی!


بهمن 89

شاکی: رخشان بنی اعتماد و امین تارخ

سوژه: فریماه فرجامی

تارخ مهمان برنامه بود که مصاحبه ای از فریماه فرجامی پخش شد که او را از نظر جسمی و حتی روحی در وضعیت ناخوشاندی نشان می داد. تارخ به پخش این مصاحبه اعتراض کرد. بنی اعتماد هم با نوشتن نامه ای، با او همراهی کرد. حتی شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران خواستار تحریم برنامه شدند.


بهمن 89
شاکی: بسیاری از اهالی سینما و منتقدان
سوژه: تعبیر فراستی از کارگردانی کیمیایی
بحث بر سر «جرم» مسعود کیمیایی بود. فراستی در ابتدای برنامه این فیلم را «پرت و پلا» خطاب کرد و بعدتر لفظی را به کار برد که از آوردنش معذوریم! بسیاری از سینماگران، حتی عزت الله انتظامی علیه فراستی شوریدند. فراستی هم بعدا در نامه ای گفت سر حرفش است و هیچ عقب نشینی ای نمی کند!


اسفند 89

شاکی: تهمینه میلانی

سوژه: نظرسنجی

در نظرسنجی هفت برای پیش بینی پرفروش ترین فیلم اکران نوروز، نامی از فیلم میلانی نبود. او این اتفاق را غرض ورزی تهیه کنندگان هفت دانست و شاکی شد. میلانی بعدا هم که برنامه نقد فیلم او را با اخراجی های ده نمکی عوض کردند. از جیرانی خواست استعفا بدهد! تعبیری که خانم کارگردان در برنامه به کار برد («عقیده ای بودن همه مردم»!) هم انتقادهای سفت و سختی را به خودش درپی داشت.


خرداد 90

شاکی: پرویز پرستویی

سوژه: کلیت هفت (مخصوصا برنامه مربوط به فریماه فرجامی)
پیروز پرستویی در مصاحبه ای که درباره فیلم «سیزده پنجاه و نه» داشت، از هفت هم انتقاد کرد. پرستویی گفت این برنامه برای سینمای ایران مخرب است و اصلا نمی دانم چه الزامی وجود دارد که ادامه داشته باشد. بیشتر شکایتش هم بابت پخش مصاحبه فرجامی و نشان دادن او در آن وضعیت بود.


خرداد 90

شاکی: حامد بهداد

سوژه: صحبت های عرب نیا علیه او

فریبرز عرب نیا سه برنامه پشت هم به هفت آمد و حرف های تندی هم زد. در یکی از حضورهایش – بدون اینکه اسم بیاورد – بازیگری را به رفتار مجنون وار به بهانه مارلون براندو بودن متهم کرد. بهداد هم نامه سرگشاده ای نوشت و با ذکر اینکه  دستمزدی که برای «مختار» گرفتی از سرت هم زیاد است، حسابی از خجالتش درآمد!


اردیبهشت 90

شاکی: گلزار

سوژه: لغوشدن قرارداد میلیاردی اش

در برنامه ای که به بحث درباره دستمزد بازیگرها می پرداخت، مطرح شد که محمدرضا گلزار اسپانسر 3 میلیاردی به دفتر تهیه کننده «قهوه تلخ» بوده و در عوضش قراردادی میلیاردی با برادران آقاگلیان بسته تا او در چند قسمت مجموعه و دو فیلم سینمایی این تهیه کنندگان بازی کند. طرح مساله ما باعث لغو این قرادراد شد و آقای سوپراستار را شاکی کرد.


آذر 90

شاکی: بازهم بهداد!

سوژه: انتقاد حسین یاری از بهداد

حسین یاری به این که بهداد خودش را بهترین بازیگر ایران معرفی کرده بود خرده گرفت و گفت خودش چون «قاعده بازی» را بلد نبوده، در سینمای ایران چنان که باید رشد نکرده. بهداد باز نامه ای نوشت و گفت آقا، شما نه قاعده بازی، که خود «بازیگری» را بلد نیستی! جالب اینکه برنامه ای که با حضور خود بهداد در هفت برگزار شد. جزء کم حاشیه ترین ها بود!


اسفند 90

شاکی: رضا کاهانی

سوژه: حرف فراستی درباره اسکار فرهادی

فراستی پیش بینی کرد اسکار بهترین فیلم خارجی را به اثر اسراییلی و اسکار بهترین فیلمنامه را به فرهادی بدهند. بعد به فرهادی پیشنهاد داد موقع نطقش، یادی از مردم فلسطین بکند. رضا کاهانی هم ضمن اعتراض به حرف های نامربوط فراستی به او پیشنهاد داد فیلم خودش را بسازد و وقتی اسکار را برد، روی سن هرچه دلش خواست بگوید!


اسفند 90

شاکی: محمد کمالی پور

سوژه: حرف های اکبر عبدی در مورد شرط اول

عبدی به تهیه کننده شرط اول (کمالی پور) به دلیل پرداخت نکردن دستمزدش اتهام «کلاهبرداری» زد. روز بعد هم کمالی پور از شبکه سه، اکبر عبدی و فریدون جیرانی شکایت و گفت تمام حرف های عبدی تهمت و افترا بوده و جیرانی هم اجازه نداده آنها روی خط بیایند و دفاع کنند!


اردیبهشت 91

شاکی: 21 رسانه مکتوب و مجازی!

سوژه: اجرای جیرانی در دو سه برنامه آخر

حرف های جیرانی در برنامه اش با ده نمکی، پیت نفتی بود بر شعله پاگرفته از مناظره صادق کوشکی و علی معلم. به دنبالش 21 رسانه مکتوب و مجازی نامه ای سرگشاده به ضرغامی نوشتند و درخواست مناظره با هفت را داشتند. صداوسیما هم ترجیح داد «برای مرمت سیم / راه تکرار بر خطر» ببندد و صورت مساله را به کل پاک کند!                   


ویدیو مرتبط :
جنجال در برنامه زنده دیروز- امروز - فردا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون ارشد ۹۱ از امروز/ امکان شرکت تمام داوطلبان

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون ارشد ۹۱ از امروز/ امکان شرکت تمام داوطلبان

خبرگزاری فارس: انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 91 از امروز اول آبان ماه آغاز می‌شود و تا سوم آبان‌ ادامه دارد.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 91 از امروز اول آبان ماه آغاز می‌شود و تا روز سوم آبان ماه ادامه دارد.

داوطلبان برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 91 باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند.

براساس این گزارش، 13 هزار و 500 ظرفیت برای پذیرش داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد 91 در نظر گرفته شده است.

تمام داوطلبانی که در جلسه آزمون کارشناسی ارشد حضور داشته‌اند اعم از قبول شدگان و قبول نشدگان به غیر از پذیرفته‌شدگان رشته‌های بورسیه و شرایط خاص، می‌توانند در این مرحله نسبت به انتخاب کد رشته محل اقدام کنند./فارس