فرهنگ و هنر


2 دقیقه پیش

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس

تشریفات بهبود | تشریفات و خدمات مجالس | برگزاری مراسم عروسی | باغ عروسی تشریفات ۵ ستاره بهبود با مدیریت بهبود اصلانی صاحب سبک در اجرای دیزاین های ژورنالی و فانتزی ، اجرا ...
2 دقیقه پیش

خواندنی ها با برترین ها (81)

در این شماره از خواندنی ها با کتاب جدید دکتر صادق زیباکلام، اثری درباره طنز در آثار صادق هدایت، تاریخ فلسفه یونان و... آشنا شوید. برترین ها - محمودرضا حائری: در این شماره ...

آلبوم اندیشه فولادوند و ریاست جمهوری روحانی!آلبوم اندیشه فولادوند و ریاست جمهوری روحانی!

اندیشه فولادوند گفت:‌ من از همزمانی توزیع آلبومم با مراسم تحلیف رئیس جمهور اطلاعی نداشتم، این از خوش‌شانسی من بوده است که این اتفاق برای این آلبوم افتاده است.

اندیشه فولادوند گفت:‌ من از همزمانی توزیع آلبومم با مراسم تحلیف رئیس جمهور اطلاعی نداشتم، این از خوش‌شانسی من بوده است که این اتفاق برای این آلبوم افتاده است.
 اندیشه فولادوند، بازیگر سینما، درباره آلبوم‌اش که با عنوان «یک خیابان سهم یک افسانه نیست» با آهنگسازی کارن همایون‌فر وارد بازار شده است، گفت: تنوع رفتاهای اجتماعی، فردی و قانونی در هر دوره‌ای از کشور ما به حدی زیاد است که بسته‌بندی خاص خودش را دارد.


من با کمال صداقت می‌گویم که از همزمانی انتشار آلبومم در بازار با تحلیف آقای روحانی اطلاعی نداشتم. به هر حال این برای من اتفاق مبارکی بوده است و خوشحالم که آلبوم من به عنوان اولین اثر هنری دولت جدید، یک روز پس از تحلیف رئیس جمهور وارد بازار شد.

 

اندیشه فولادوند,عکس اندیشه فولادوند,آلبوم اندیشه فولادوند

 

رونمایی از این آلبوم در جشنواره مقاومت غافلگیرم کرد
این بازیگر سینما اظهار کرد: ماجرای رونمایی از این آلبوم در جشنواره موسیقی مقاومت نیز از اتفاقاتی بود که مرا غافلگیر کرد و من از طریق سایت‌های خبری متوجه این موضوع شدم. فستیوال موسیقی مقاومت تنها جشنواره‌ای است که به شکل تخصصی به موضوع مقاومت در موسیقی می‌پردازد و مثل جشنواره فیلم فجر یک رویداد رسمی و دارای دسته‌بندی تخصصی است. بنابراین من خوشحال بودم که این آلبوم که با موضوع دفاع مقدس آماده شده در این رویداد رونمایی شد.


فولادوند درباره موضوع اشعار این آلبوم و هدفش از انتخاب این موضوع اظهار کرد: جبر روحی حکم می‌کرد که حرفی از ریشه‌های جنگ در دوران کودکی‌ام برای نسل امروز بزنم. هدف من یادآوری مسائلی برای نسل جدید بود، اینکه آن‌ها بدانند اتوبان همت، باکری و چمران فقط گذرگاه‌هایی برای عبور با ترافیک بالا نیستند.

 

دغدغه‌ی من این بود که درد خود را با نسلی شریک شوم که احساس می‌کنم چیزهایی را فراموش کرده است. برای من آدم‌های جنگ جذاب‌ترین آدم‌ها دنیا هستند. دلم می‌خواهد دست تک‌تک کسانی که در آن روزگار سلحشوری کردند، ببوسم و دوست داشتم امکانی فراهم باشد تا بتوانم این آلبوم را به دست تک‌تک این بزرگواران برسانم.


به دلیل اینکه دوران کودکی من همزمان با اواخر جنگ بود خاطرات متعلق به آن دوره در ذهن من ته‌نشین شده است. آنچه که در این آلبوم شاهد آن هستیم در بردارنده‌ی مفاهیم بازمانده‌ی انسانی و غیر انسانی پس از جنگ است. هر کسی که دستی در هنر داشته باشد اعتراف می‌کند که ردپای جنگ و مسائل مربوط به آن را نمی توان از آثار هنری دور نگه داشت. این موضوع در شعر من نیز نمود پیدا کرده است. حتی وقتی به شعرهای اجتماعی سال‌های اخیر ایران نگاه می‌کنیم حضور جنگ کاملا ملموس است.


گاهی طوری با ما رفتار می‌شد که انگار مرتکب گناه کبیره شده‌ایم
این هنرمند سینما درباره واکنش‌ها به همکاری مشترک خود با آهنگساز حوزه سینما برای انتشار این آلبوم گفت: اگر نگاه منصفانه‌ای داشته باشیم این همکاری مشترک موجب خلق اثر هنری بهتر و جذب مخاطب می‌شود اما متاسفانه گاهی طوری با این مقوله رفتار می‌شود که انگار ما مرتکب گناه کبیره شده‌ایم. برخی از افراد به جای آنکه به کیفیت و خود اثر توجه کنند به آکتور و آهنگساز سینما بودن توجه می‌کنند.


فولادوند درباره‌ی نحوه‌ی آماده شدن و انتشار این آلبوم گفت: اشعار این آلبوم از سال 82 آماده بود و تصمیم گرفته بودم آن‌ها با تلفیق موسیقی وارد بازار کنم. در طول این سال‌ها سال و پیش از اینکه با آقای همایون‌فر تصمیم به همکاری مشترک بگیریم هیچ کس به آن شکلی که باید و انتظارش راداشتم پشت من نایستاد و حتی در مقطعی تصمیم گرفته بودم این کار را رها کنم تا اینکه 18 ماه پیش تصمیم به همکاری مشترک با آقای همایون‌فر گرفتیم و خوشحالم که بالاخره این آلبوم وارد بازار شد.


اودرباره این وقفه‌ی چند ساله گفت: هیچ کس نمی‌خواهد بین آثارش فاصله بیفتد اما خیلی از عوامل دست به دست هم دادند تا این اثر در چنین مقطعی با مخاطبان خود روبرو شود. ما در تمام این سال‌ها مرتبا و پی‌درپی پیگیر بودیم اما متاسفانه اوضاع پیرامون‌مان بر وفق مراد نبود. به هر حال شاکرم که زنده ماندم و شاهد آماده شدن این آلبوم بودم.

 

اندیشه فولادوند,عکس اندیشه فولادوند,آلبوم اندیشه فولادوند

 

این بازیگر سینما درباره همکاری‌اش با همایون‌فر گفت: همکاری من با این آهنگساز خیلی به نفع این آلبوم تمام شد چون ایشان با ادبیات قرین بودند و شعر را می‌شناختند این درک از ادبیات به لحاظ مفهومی و خاستگاه مشترکی که با موضوع آلبوم داشت خیلی به کیفیت این آن کمک کرد.


او در پاسخ به این پرسش که چرا شعرهایش تلخ هستند، عنوان کرد: وظیفه‌ی هر اثر هنری نقد اجتماعی است. شاید بیشتر کسانی که با هنر در ارتباط هستند سینما را جهان سرگرمی بدانند، اما من این مدیوم را فرصتی برای بیان چیزهایی می‌دانم که از گذشته در ما جا مانده است.

از دوران کودکی تصاویر و افق‌هایی در مقابل چشم نسل من بود که دردناک و غم‌انگیز بودند اما از آنجا که من کاملا وفادار به رئالیسم هستم با نحو زبانی و صراحت لهجه‌ام باعث نوع گزندگی و تلخی در شعرهای می‌شوم.


به رفتارهای پارادوکسیکال عادت کرده‌ایم
کارن همایون‌فر آهنگساز سینما و تلویزیون درباره همکاری‌اش با اندیشه فولادوند گفت:‌اولین همکاری من با خانم فولادوند برمی‌گردد به ترانه‌ای که برای فیلم «تهران، طهران» سروده بودند و من آهنگسازی این کار را انجام داده بودم و جزو محبوب‌ترین ترک‌های سال‌های اخیر شد. این همکاری با انتشار آلبوم «خاطرات مبهم» ادامه پیدا کرد تا اینکه این آلبوم را به صورت مشترک و بعد از گذراندن مشکلات در شرایط سخت آماده انتشار در بازار کردیم.


اوافزود: انواع و اقسام ژانرهای مختلف در این آلبوم وجود دارد ولی آنچه که برای ما در این آلبوم اهمیت داشت ژانر نبود بلکه سعی کردم با خست و با استفاده از تنها 4 نت موسیقی‌ای را درخور منظومه‌ی درخشان خانم فولادوند ارائه کنم. در تولید این آلبوم ما خیلی تنها بودیم و نه تنها کسی همکاری نمی‌کرد بلکه گاهی افرادی اضافه می‌شدند که در کار اختلال ایجاد می‌کردند.


این آهنگساز در واکنش به رونمایی از این آلبوم در جشنواره موسیقی مقاومت گفت: در طول دوران کاری‌ام هرگز اهل شترسواری دولا دولا نبودم و معتقد نیستم که از ما و کارمان استفاده ابزاری شده است. حتی اگر اینگونه باشد خوشحالم و افتخار می‌کنم که بعد از آن‌همه اذیت‌های ارشاد برای آماده شدن و دریافت مجوز آلبومی با موضوع دفاع مقدس که من در تهیه آن دست داشته‌ام توسط دست‌اندرکاران این جشنواره دیده و رونمایی شده است.


او ادامه داد:‌ حتی اگر کدورتی که بین ما بوده وقتی برای اثر ما جشنی گرفته می‌شود و از ما دعوت می‌شود این بی‌ادبی است که در تقابل با آن‌ها باشیم و در این جشن حضور پیدا نکنیم. البته این نوع رفتارهای پارادوکسیکال کاملا برای ما عادی شده است.

 

از 14 فیلمی که در چند سال اخیر آهنگسازی آن‌ها بر عهده داشتم 9 فیلم توقیف شده است. خیلی وقت‌ها به خاطر کارهای بد ما را تشویق و برای کارهای خوب تنبیه‌مان کردند اما با این حال وظیفه ما به وجود آوردن اثر هنری است و تمایلی برای ورود به حاشیه نداریم.


 آلبوم موسیقی «یک خیابان سهم یک افسانه نیست» با اشعار و طراحی اندیشه فولادوند و آهنگسازی کارن همایونفر توسط نشر صوتی فرهیختگان عصر هنر وارد بازار موسیقی شده است..../isna.ir


ویدیو مرتبط :
رونمایی رضا یزدانی و اندیشه فولادوند از آلبوم سلول شخصی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

با حمایت آیت الله هاشمی، حسن روحانی کاندیدای ریاست جمهوری می شوداخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

با حمایت آیت الله هاشمی، گروههایی از اصولگرایان و اصلاح طلبان

حسن روحانی کاندیدای ریاست جمهوری می شود

شنیده شده این فعال پرسابقه سیاسی که در دایره اصولگرایان تعریف می شود ، به جز آنکه بخش عمده ای از اصولگرایان را به سوی خود جذب می کند ، مورد تایید و حمایت جدی آیت الله هاشمی رفسنجانی است. وی وجهه خوبی در میان دولت های خارجی دارد و بسیاری او را گزینه ی بسیار مطلوب اصولگرایان و حتی اصلاح طلبان می دانند.

انتخاب  : دکتر حسن روحانی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی به احتمال قوی کاندیدای ریاست جمهوری سال 92 خواهد شد.

به گزارش سرویس سیاسی انتخاب ؛ روحانی که نایب رئیس مجلس چهارم و مجلس پنجم بوده ، از مبارزین مشهور پیش از انقلاب بوده و اینک ، ریاست مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین نمایندگی رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی را عهده دار است.

شنیده شده این فعال پرسابقه سیاسی که در دایره اصولگرایان تعریف می شود ، به جز آنکه بخش عمده ای از اصولگرایان را به سوی خود جذب می کند ، مورد تایید و حمایت جدی آیت الله هاشمی رفسنجانی و رهبران جبهه اصولگرا است.

وی وجهه خوبی در میان دولت های خارجی دارد و بسیاری او را گزینه ی بسیار مطلوب و ارزشی اصولگرایان و حتی اصلاح طلبان می دانند.

شنیده های خبرنگار «انتخاب» حکایت از آن دارد که در صورت حضور او در این عرصه، به جز اصولگرایان، بسیاری از گروههای اصلاح طلب نیز از او حمایت خواهند کرد.

روحانی کیست؟

حسن فریدون روحانی در سال ۱۳۲۷ در شهر سرخه در شهرستان سمنان زاده شد. در سال ۱۳۴۰در سن ۱۳ سالگی به قم رفت و تحصیلات حوزوی خود را آغاز کرد.

از استادان وی در حوزه علیمه قم می‌توان از افراد زیر نام برد:خارج فقه و اصول: سید محمد محقق داماد، مرتضی حائری یزدی و سید محمدرضا گلپایگانی سطح عالی: سلطانی، محمد فاضل لنکرانی و شیخ محمد شاه‌آبادی

او در فاصله سالهای ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۱ در کنار تحصیل درس‌های حوزوی موفق به اخذ لیسانس حقوق از دانشگاه تهران شد. وی در سال ۱۳۵۷ برای ادامه تحصیلات به بریتانیا رفت و در آنجا به ترتیب درجهٔ فوق لیسانس حقوق عمومی و دکترای حقوق اساسی را از دانشگاه گلاسگو گرفت.

از شروع جریان‌های انقلاب ۱۳۵۷ ایران در سال ۱۳۴۱ فعالیتهای خود را آغاز کرد. نخستین بار در سال ۱۳۴۳ دستگیر شد و در طول مبارزه بارها دستگیر و ممنوع‌المنبر گردید. برای نخستین بار لقب «امام» را، حسن روحانی در آبان ماه ۱۳۵۶، را برای روح‌الله خمینی به‌کار برد.

پس از پیروزی انقلاب مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده گرفت. در پنج دوره قانونگذاری به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی و در دوره‌های اول و دوم به عنوان رئیس کمیسیون دفاع و در دوره‌های چهارم و پنجم به عنوان رئیس کمیسیون سیاست خارجی و نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی حضور داشت. هم‌زمان از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۴خورشیدی، در سمت معاونت فرماندهی جنگ و از سال ۱۳۶۴ تا سال ۱۳۶۷ خورشیدی در سمت رییس ستاد قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء، در دوران جنگ فعالیت داشت. وی همچنین از سال ۱۳۶۵ تا سال ۱۳۷۰ فرماندهی پدافند هوایی کل کشور را بر عهده داشت. عضو هیأت امنای دانشگاه تهران و منطقه شمال از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۷۸ و عضو شورای سرپرستی صدا و سیما از سال ۱۳۵۹ تا سال ۱۳۶۲ از دیگر مسوولیتهای وی در دوران پس از انقلاب بوده‌است.

پس از بازنگری قانون ‏اساسی جمهوری اسلامی ایران و تشکیل نهاد شورای‌عالی امنیت ملی تاکنون، سمت نمایندگی مقام رهبری را در این شورا در اختیار دارد. وی به مدت ۱۶ سال و در دوره‌های ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی از سوی این دو به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران فعالیت کرد. وی همچنین از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی این مجمع می‌باشد.

در انتخابات میان‌دوره‌ای سومین دوره مجلس خبرگان رهبری در ۲۹ بهمن ‏۱۳۷۸ از حوزه انتخابیه استان سمنان به نمایندگی مجلس خبرگان رهبری برگزیده شد. در سال ۱۳۸۵ هم به عنوان نماینده تهران به عضویت این شورا برگزیده شد. همچنین از سال‏۱۳۷۱ تا کنون رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده‌است.

تألیفات: کتابهای تألیف شده توسط وی به این شرح است: - انقلاب اسلامی؛ ریشه‌ها و چالشها - جلد (۱) - سال ۱۳۷۶ - مبانی تفکر سیاسی امام خمینی (ره) - سال ۱۳۷۸ - رویدادهای یازدهم سپتامبر و مواضع جمهوری اسلامی ایران - سال ۱۳۸۰ - تحولات جهانی با نگاه به موقعیت جمهوری اسلامی ایران - سال ۱۳۸۲ - تاریخ شفاهی: انقلاب اسلامی - خاطرات جلد (۱) - سال ۱۳۸۸ - تاریخ شفاهی: دفاع مقدس - خاطرات جلد (۲) - آماده چاپ - انقلاب اسلامی؛ ریشه‌ها و چالشها - جلد (۲) - آماده چاپ - استراتژی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران (در ۲ مجلّد) - آماده چاپ - سیره امامان شیعه در تاریخ - آماده چاپ - هThe Islamic Legislative Power - 1994 - هThe Flexibility of Shariah; Islamic Law - 1996

انتخاب