آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

شیرینی لطیفه با طعم سبزیجات


یکی از نشانه های آشپز حرفه ای بودن این است که بتوانید مواد را باهم ترکیب کنید و از آن یک دستور جدید ابداع کنید. مثلا چه کسی گفته که در شیرینی های خامه ای نمی توان از سبزیجات استفاده کرد؟ ما در اینجا در شیرینی های لطیفه از پودر سبزی استفاده کرده ایم تا به شما ثابت کنیم این مدل شیرینی هم می توان درست کرد.

مجله زندگی ایده آل - مانی یزدانپرست: یکی از نشانه های آشپز حرفه ای بودن این است که بتوانید مواد را باهم ترکیب کنید و از آن یک دستور جدید ابداع کنید. مثلا چه کسی گفته که در شیرینی های خامه ای نمی توان از سبزیجات استفاده کرد؟ ما در اینجا در شیرینی های لطیفه از پودر سبزی استفاده کرده ایم تا به شما ثابت کنیم این مدل شیرینی هم می توان درست کرد.

لطیفه سبزیجات

مواد لازم:

 •   سفیده تخم‌مرغ: 4 عدد
 •     زرده تخم‌مرغ: 3 عدد
 •     سیر رنده شده: یک حبه
 •    آرد: 4 قاشق غذاخوری
 •     نمک: نصف قاشق چایخوری
 •     شکر: 25 گرم
 •     پودر سبزی خشک معطر: به میزان لازم

روش تهیه:

1. ابتدا سفیده‌های تخم‌مرغ را داخل کاسه همزن آنقدر می‌زنیم تا کاملا خشک و پنبه‌ای شوند؛ سپس شکر و نمک را آرام روی آن می‌پاشیم و به هم زدن ادامه می‌دهیم تا جایی که سفیده حالت فومی شکل پیدا کند.

2. در این مرحله می‌توانیم سیر رنده شده و پودر سبزی خشک را نیز اضافه کنیم. حالا زرده‌های تخم‌مرغ را یکی‌یکی به مواد اضافه کرده و هم می‌زنیم؛ تا جایی که مواد فرم خود را از دست ندهد و یکدست شود. در این مرحله دیگر از همزن برقی استفاده نمی‌کنیم. آرد را در چهار مرحله هر بار به اندازه یک قاشق روی مواد الک کرده و با لیسک به طور دورانی هم می‌زنیم تا به خورد مواد برود. باید خیلی دقت کنیم که پف مایع نخوابد.

3. داخل سینی کاغذ روغنی پهن می کنیم. البته احتیاجی به چرب کردن نیست. مایع را داخل قیف بدون ماسوره ریخته و هربار به اندازه دلخواه ترجیحا دایره‌ای به قطر شش سانتی‌متر روی کاغذ روغنی می ریزیم. روی کل مواد خیلی کم آرد، الک کرده و نان‌ها را به مدت 25 دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کرده ایم قرار داده، می‌پزیم.


ویدیو مرتبط :
شیرینی لطیفه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

لطیفه سبزیجات


ابتدا سفیده‌های تخم مرغ را داخل كاسه همزن آنقدر می‌زنیم تا كاملا پنبه‌ای شوند؛ سپس شكر و نمك را آرام روی آن می‌پاشیم و به هم زدن ادامه می‌دهیم تا جایی كه سفیده حالت فومی شكل پیدا كند.


مجله زندگی ایده آل:

لطیفه سبزیجات

مواد لازم:

 •    سفیده تخم‌مرغ 4 عدد
 •    زرده تخم‌مرغ 3 عدد
 •    سیر رنده شده 1 حبه
 •    آرد 4 قاشق غذاخوری
 •    نمك نصف قاشق چای‌خوری
 •    شكر 25 گرم
 •    پودر سبزی خشك معطر به میزان لازم

روش تهیه:

1. ابتدا سفیده‌های تخم مرغ را داخل كاسه همزن آنقدر می‌زنیم تا كاملا پنبه‌ای شوند؛ سپس شكر و نمك را آرام روی آن می‌پاشیم و به هم زدن ادامه می‌دهیم تا جایی كه سفیده حالت فومی شكل پیدا كند. در این مرحله می‌توانیم سیر رنده شده و پودر سبزی خشك را نیز اضافه كنیم. حالا زرده‌های تخم مرغ را یكی یكی به مواد اضافه كرده، به هم می‌زنیم؛ تا جایی كه مواد فرم خود را از دست ندهد و یكدست شود.

2. در این مرحله دیگر از همزن برقی استفاده نمی‌كنیم. آرد را در چهار مرحله هر بار به اندازه یك قاشق روی مواد الك كرده، با لیسك به‌طور دورانی هم می‌زنیم تا به خورد مواد بروند. البته باید خیلی دقت كنیم كه پف مایع نخوابد.

3. داخل سینی كاغذ روغنی پهن می‌كنیم و (احتیاجی به چرب كردن ندارد) مایع را داخل قیف بدون ماسوره ریخته و هربار به اندازه‌ای دلخواه ترجیحا دایره‌ای به قطر شش سانتی‌متر روی كاغذ روغنی می‌ریزیم. روی كل مواد به میزان خیلی كم آرد الك كرده و نان‌ها را به مدت 25 دقیقه روی پنجره وسط فر كه از قبل با دمای 180 درجه سانتی‌گراد گرم كرده‌ایم قرار می‌دهیم.