آشپزی


2 دقیقه پیش

این نوشیدنی بعد از افطار برایتان لازم است

حالا که ماه مبارک رمضان در فصل خیلی گرمی قرار گرفته است، نوشیدنی فوق‌العاده لیموناد ترش نعنایی را برای روزهای گرم تهیه کرده و در افطارتان میل کنید. همشهری آنلاین: حالا ...
2 دقیقه پیش

فیلم: یک ویدئوی خوشمزه از کیک آلبالو

حالا که کم کم دارد فصل آلبالو فرا می رسد، ما هم برای شما یک کیک آلبالویی خوشمزه آموزش می دهیم. شاید با نگاه به ظاهر این کیک احساس کنید که تهیه آن سخت است، اما پس از دیدن این ...

خرمای رولتی


خرمای هسته گرفته و چرخ شده را روی حرارت قرار دهید تا كمی نرم شود....
 صبح بخیر: 

مواد لازم

  •   خرمای بدون شهد چرخ‌شده: 400 گرم
  •   كره: 40گرم
  •  آرد تفت داده شده: 150 گرم
  •   روغن جامد: 80گرم
  •   دارچین: یك قاشق سوپ‌خوری
  •   زنجبیل: یك قاشق چای‌خوری
  •   پودرقند: 3 قاشق سوپ‌خوری
  •   پودرپسته و نارگیل برای تزئین
روش تهیه:

1- خرمای هسته گرفته و چرخ شده را روی حرارت قرار دهید تا كمی نرم شود.

2- كره را اضافه کنید و هم بزنید تا به خورد خرما برود. دارچین و زنجبیل را نیز اضافه كرده، مدام هم بزنید تا یكدست و لطیف شود، سپس از روی حرارت بردارید و اجازه دهید مواد خنك شود.

3- آرد را تفت دهید طوری كه بوی خامی آن گرفته شود اما رنگش تغییر نكند به یاد داشته باشید كه آرد را حتما الك كنید.

4- درظرف جداگانه‌ای آرد الك‌شده را با روغن جامد مخلوط كنید به این ترتیب كه ابتدا روغن جامد را آب كرده سپس آرد را بیفزایید و روی حرارت به مدت 5دقیقه قرار دهید تا به رنگ قهوه‌ای روشن درآید. سپس از روی حرارت برداشته و در صورت تمایل پودرقند به آن اضافه كنید.

5- دو نایلون تمیز لازم است، سطح نایلون را با روغن مایع چرب كنید تا براق شود، بعد از خنك شدن خرما، آن را روی سطح نایلون قرار دهید و نایلون دوم را رویش بكشید و با وردنه آن را باز كنید. دقت داشته باشید خیلی نازك نشود. (حدود 4 میلی‌متر)

6- حلوای آماده شده را روی سطح خرما بریزید و با پشت قاشق آن را پهن كنید. دوباره لایه دوم نایلون را روی آن قرار دهید و با وردنه آن را یكدست پهن كنید.

7- به وسیله همان نایلون آن را رول كرده و حدود 4ساعت در یخچال قرار دهید. بعد از آن، به اندازه دلخواه برش بزنید و با پودرپسته و نارگیل تزئین كنید.


نكته:

می‌توانید با مخلوط این خرما و گردو و دیگر مغزهای دلخواه، به اندازه یك فندق گلوله‌های كوچك درست كنید و در پودرنارگیل بغلتانید و مانند ترافل استفاده كنید.ویدیو مرتبط :
طرز تهیه ژله رولتی با مارشمالو

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

باسلوق رولتی 

 

باسلوق

 

 

مواد لازم:

 

گردو یا بادام
به مقدار لازم
نشاسته
350 گرم
آب
یک و یک دوم لیوان
گلاب
یک دوم لیوان
شکر 300 گرم
کره ی پاستوریزه 1 قاشق غذاخوری
پودر نارگیل به مقدار لازم
نشاسته ذرت به مقدار لازم

 

 

طرزتهیه:

ایتدا آب و نشاسته رو با هم خوب مخلوط کردم بعد شکر رو اضافه کردم خوب هم زدم تا مخلوط شدن بعد گلاب رو اضافه کردم و گذاشتم روی حرارت ملایم مرتب هم زدم تا احساس کردم داره سفت میشه قبل از اینکه سفت بشه از روی حرارت برداشتم اما مرتب هم میزدم بعد کره نداشتم یک قاشق روغن مایع اضافه کردم و باز هم زدم تا کاملا مواد مخلوط شد و مثل یه گلوله وسط ظرفم بود بعد چند دقیقه در دمای محیط موند بعد میتونین روی کاغذ روغنی این کار رو انجام بدین یا پلاستیک پهن کنین.

چند رنگ رو روی هم میزاریم و بعد گردو یا بادوم رو یک طرف رولت میزاریم و بعد میپیچیم .

 

من رنگ قرمز رو با آب لبو و رنگ قهوه ای با پودر کاکایو و رنگ زرد رو با پودر کاسترد درست کردم .

چند ساعت در یخچال میزاریم باشه و بعد برش میدهیم و با پودر نارگیل تزیین میکنیم .