کودکان


2 دقیقه پیش

با بطری نوشابه برای پسر کوچولو هواپیما بسازید

به جای خریدن اسباب بازی های گران قیمت ، می توانید با استفاده از ابزاری که در خانه در اختیار دارید اسباب بازی هایی با کمک فرزندان خود بسازید که هم در هزینه ها صرفه جویی می ...
2 دقیقه پیش

از رایحه درمانی نوزادان بیشتر بدانید

آیا شما می خواهید برای مراقبت از نوزاد خود، یک رویکرد جامع تری را انتخاب کنید؟ آیا شما به عنوان یک پدر و مادر به دنبال درمان های طبیعی برای بچه های کوچک خود هستید؟ آیا می ...

7 توصیه برای صبحانه کودکصبحانه کودک,تغذیه صبحانه کودک,غذای کودک

كودك شما هم جزء آن دسته از كودكانی است كه هنگام خوردن صبحانه بهانه می‌گیرند و به اصطلاح ”جیم" می‌شوند؟ نگران نباشید. توصیه‌های زیر را بخوانید و به‌كار ببندید. امیدوارم كودكان‌تان صبحانه‌خور حرفه‌ای شوند.

1) میز را بچینید: به همراه فرزند خود، از شب قبل، میز صبحانه فردا را بچینید. البته هنگامی‌كه كودك‌تان خوابید مواد فاسدشدنی را، دوباره در یخچال قرار دهید. صبح هنگام نیز، ابتدا میز را مثل شب پیش آماده كنید بعد كودكتان را 15 تا 20 دقیقه پیش از خوردن صبحانه بیدار كنید تا دستگاه گوارشی او كم‌كم شروع به‌كار كند.

2) نوشیدنی‌های اشتهاآور: پیشنهاد می‌شود، وقتی كودك‌تان از خواب برخاست یك لیوان بزرگ آب یا آب پرتقال به او بدهید. به این ترتیب او به اشتها می‌آید. مطمئن باشید چند دقیقه بعد، شتابان به سمت میز صبحانه می‌آید.

3) با بوفه موافقید؟ كوچولوها همیشه دوست دارند ادای بزرگ‌ترها را در بیاورند. آنها عاشق بوفه‌اند و دوست دارند غذاها روی میز چیده شده باشد تا آنها هر چه می‌خواهند بخورند. آب پرتقال، نان، بیسكوئیت، شكلات صبحانه، شیر، پنیر و... را روی میز بچینید و مطمئن باشید، چشمان كودك، بزرگ‌تر از معده‌اش خواهد شد و از تمام غذاهای روی میز تا جائی‌كه بتواند می‌خورد.

4) یك نمونه جالب: فراموش نكنید كه بهترین راه یادگیری، مثال‌زدن است. شما نیز همراه كودكتان بنشینید و صبحانه كامل بخورید. كودكتان از شما الگو می‌گیرد و كارهای شما را تقلید می‌كند. وقتی چند لقمه خوردید، تازه اشتهای‌تان باز می‌شود، به‌خصوص اگر یك تلفن همراه داشته باشید.

5) نان تازه، عالی است! آمار نشان داده است كه از هر10 كودك، 4 نفر تنها به‌دلیل نبودن نان تازه سر میز صبحانه، رغبتی به خوردن ندارد. در صورتی‌كه كودكتان نسبت به خوردن صبحانه بی‌میل است، نان تازه را امتحان كنید. بوی نان تازه همه را به اشتها می‌آورد. اگر وقت خرید نان را ندارید، پیشنهاد می‌كنیم مقداری شیر و شكر روی نان مانده بمالید و آن را 5 دقیقه در ماكروفر قرار دهید تا بوی نان تازه به‌خود بگیرد.

6) از داستان‌های زیبا كمك بگیرید: سعی كنید سر میز صبحانه وقت را غنیمت شمرده و كتاب داستانی، درباره صبحانه‌خوردن برای كودكتان بخوانید. كاری كنید كه آب از لب او آویزان شود.

7) اصرار نكنید: در صورتی‌كه با وجود انجام تمامی این كارها، باز هم كودك شما صبح از خواب برخاست و میلی به خوردن صبحانه نشان نداد، به او فشار نیاورید. یك لیوان شیر یا آب پرتقال به او بنوشانید و تا ساعت ناهار در صورت تمایل، به او میوه بدهید. مطمئن باشید او فردا صبح بهتر از امروز، صبحانه می‌خورد.

منبع:ninisite.com


ویدیو مرتبط :
بدترین صبحانه برای کودک

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

توصیه هایی برای کودک ایرادگیر در غذا خوردن 

توصیه هایی برای کودک ایرادگیر در غذا خوردن

 

 

اگر کودک تان در خوردن ایرادگیر است، و از خوردن یا امتحان کردن غذاهای جدید اجتناب می کند، این توصیه ها ممکن است به شما کمک کند:

 

۱) خودتان با خوردن غذاهای سالم گوناگون سرمشقی برای کودک تان به دست دهید.

 

۲) غذاهایی را طوری درست کنید که جذاب باشند. بشقاب کودک تان را با غذاهای خوش رنگ با قوام های متفاوت پر کنید.

 

۳) اگر کودک تان گرسنه نیست، او را به خوردن غذا وادار نکنید. هنگامی که کودک به قدر کافی گرسنه شود، غذا خواهد خورد.

 

۴) از پیشنهاد کردن شیرینی جات به کودک تان پرهیز کنید. به جای آن از میوه ها، سبزی ها و غلات کامل استفاده کنید.

 

۵) غذا خوردن سالم را به صورت یک سنت درآورید.

 

۶) در ابتدا با در اختیار قرار دادن مجموعه ای از غذاهای بچه، از هنگامی که کودکتان شش ماهه شد، آغاز کنید.

 

منبع:hamshahrionline.com