ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

سومی ایران در المپیاد جهانی شطرنج


تیم ملی نوجوانان ایران در رده سوم المپیاد جهانی شطرنج قرار گرفت.

ایسنا: ایران در پایان المپیاد جهانی شطرنج نوجوانان جهان با شکست برابر تیم اول مجارستان، میزبان این رقابت‌ها در رده سوم قرار گرفت.

در دور دهم و پایانی المپیاد جهانی شطرنج ایران با ترکیب احمد عسگری‌زاده، محمدامین طباطبایی، پرهام مقصودلو و شاهین لرپری زنگنه برابر تیم اول مجارستان قرار گرفت که با نتیجه 2.5 بر 1.5 بازی را واگذار کرد.

عسگری‌زاده، لرپری زنگنه و طباطبایی رقابت خود را با نتیجه تساوی به پایان رساندند و مقصودلو نیز برابر حریف خود مغلوب شد.

ایران در پایان با 16 امتیاز پس از تیم‌های هند و روسیه در جایگاه سوم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

هند با 18 امتیاز قهرمان و روسیه با 17 امتیاز نایب قهرمان شدند.

ملی‌پوشان ایران در 10 دوری که به رقابت پرداختند، هشت پیروزی و تنها دو باخت برابر هند و مجارستان را به نام خود ثبت کردند.


ویدیو مرتبط :
افتخار آفرینی یوزپلنگ های ایران در المپیاد شطرنج جهان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تیم المپیاد نجوم ایران موفق به كسب 10 مدال جهانی شد


دانش‌آموزان ایرانی در ششمین دوره المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیك در كشور برزیل، موفق به كسب یك مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز شدند.

 خبرگزاری ایسنا:  دانش‌آموزان ایرانی در ششمین دوره المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیك در كشور برزیل، موفق به كسب یك مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز شدند.

تیم‌های «الف» و «ب» المپیاد نجوم و اختر فیزیك كشورمان كه به منظور شركت در ششمین دوره این مسابقات جهانی در تاریخ یازدهم مردادماه به كشور برزیل سفر كرده بود، موفق به كسب یك مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز شدند.

در تیم «الف» ایران، آرش گل‌محمدی نقشه موفق به كسب مدال طلا، عطا مرادی، محمدجواد شریعت زاده و كیانا افضلی موفق به كسب مدال نقره و فاطمه قشلاق پور موفق به كسب مدال برنز شدند و در تیم «ب» ایران نیز فرزاد فتحی و سید شایان خالوئی تفتی مدال نقره و عرفان بیات، سارا علیقلی زاده صفری و علی عباسی مدال برنز كسب كردند.

در این دوره از مسابقات 134 دانش‌آموز از 27 كشور جهان به رقابت پرداختند كه تنها كشور ایران و برزیل مجوز حضور دو تیم را دارا بودند.

در سال گذشته تیم‌های «الف» و «ب» اعزامی ایران به این المپیاد در كشور لهستان، یك مدال طلا، چهار نقره و پنج مدال برنز را كسب كرده بودند كه بدین ترتیب نتیجه امسال تیم نجوم ایران با كسب یك مدال طلا، پنج نقره و چهار برنز نشان از بهبود نتیجه آنها دارد.

تیم‌های اعزامی كشورمان، روز پنج شنبه، 26 مردادماه، ساعت 3:35 بامداد از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) به كشور باز خواهند گشت.