دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

نخستین گل‌های جهان چگونه تكامل یافتند؟ 

تکامل نخستین گل های جهان

 

 

پژوهش جدیدی كه از سوی موزه تاریخ طبیعی فلوریدا انجام شده به محققان كمك می‌كند اطلاعات جدید و جالبی درباره تكامل نخستین گل‌ها در جهان به دست آورند.

 


چارلز داروین، منشاء ناگهانی گیاهان گلدار را كه از حدود ۱۳۰ میلیون سال پیش ظهور كرده‌اند، به عنوان رازی مشمئز كننده توصیف می‌كند.

 


آندره چاندربالی پژوهشگر اصلی تحقیق جدید در موزه تاریخ طبیعی فلوریدا می‌گوید : چیزی شبیه به گل‌ها قبلا وجود نداشته و هنوز هم وجود ندارد.

 


وی افزود: منشاء گل كلید منشاء گیاهان گلدار است.

 


گل یكی از خلاقیت‌های اصلی تكامل و عامل شكوفایی انبوه تكامل است كه شاید عامل تولد ۴۰۰ هزار گونه از گیاهان گلدار بوده است.

 


پژوهش جدید دیدگاه تازه‌ای درباره چگونگی تكامل نخستین گیاهان گلدار از برنامه‌های ژنتیكی از پیش موجود دریافت شده در گونه گیاهی موسوم به «جیمنواسپرم‌ها» ارائه می‌كند كه پس از آن به گونه‌های متنوع گیاهان گلدار كه امروز می‌بینیم تكامل یافته‌اند.

 


هدف از انجام این تحقیق، درك برنامه تنظیم اساسی یا مجموعه‌ای از كلیدهای ژنتیكی است كه اولین گل‌ها را از اجداد مشترك تمام گیاهان گلدار تولید كرده‌اند.

 

 

 


ویدیو مرتبط :
این سند ثابت می کند نخستین سلفی جهان در ایران ثبت شده!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

كشف نخستین جانور فناناپذیر در جهان! 

 

كشف نخستین جانور فناناپذیر در جهان

 

دانشمندان اولین گونه حیوانی فناناپذیر جهان را شناسایی كردند.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این جانور یك گونه عروس دریایی موسوم به Turritopsis nutricula نام دارد كه می‌تواند دوباره به مرحله اولیه پولیپ وارد شده و پس از جفت گیری، چرخه حیات خود را از ابتدا آغاز كند.

 

پولیپ در جانورشناسی یكی از دو نمونه یافت شده درشاخه‌های مرجانیان است.

 

این گونه عروس دریایی می‌تواند این روند را به طور نامحدودی تكرار كند، به این معنی كه این حیوان هیچ‌گاه به دلیل سالخوردگی نخواهد مرد.

 

محققان امیدوارند كه بررسی این گونه از عروس دریایی بتواند به پیشرفت‌های بزرگ علمی در معكوس كردن روند سالخوردگی در انسان منجر شود.

 

عروس‌های دریایی اصالتا به دریای كارائیب تعلق دارد اما در تمام جهان پخش شده‌اند.

منبع:ایسنا