اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نرخ اجاره‌ بها در نیمه اول 93


مرکز آمار ایران از افزایش ۶.۹ درصدی قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسكونی كلنگی و کاهش ۱.۳ درصدی قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسكونی در شهرها در نیمه اول سال ۹۳ خبرداد.

خبرگزاری مهر: مرکز آمار ایران از افزایش ۶.۹ درصدی قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسكونی كلنگی و کاهش ۱.۳ درصدی قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسكونی در شهرها در نیمه اول سال ۹۳ خبرداد.

بررسی معاملات ثبت شده در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاك و مستغلات كشور در نیمه اول۱۳۹۳ برای تمام شهرهای كشور كه توسط مركز آمار ایران انجام شده است، نشان می‌دهد:
 
متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسكونی كلنگی  معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در کل کشور ۷۲۴۸ هزار ریال بوده است كه نسبت به دوره قبل ۱.۰ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۹ درصد افزایش داشته است.
 
متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای واحد مسكونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در کل کشور ۱۴۳۳۰ هزار ریال بوده است كه نسبت به دوره قبل ۰.۹ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱.۳ درصد کاهش داشته است.
 
متوسط اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یك مترمربع زیربنای مسكونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملكی در کل کشور ۷۳۰۰۳ ریال بوده است كه نسبت به دوره قبل ۱۰.۱ درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸.۹ درصد افزایش داشته است.


ویدیو مرتبط :
اجاره سوئیت کیش،اجاره ویلا کیش لوکس ارزان با قصرآرمانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فصل اجاره به نیمه رسید آپارتمان‌های کوچک رکورد زدندفصل اجاره از خرداد ماه آغاز می‌شود و تا نیمه‌های شهریور ماه ادامه دارد. در این مدت بیشتر قراردادهای اجاره تنظیم می‌شود. بررسی فایل‌های اجاره نشان می‌دهد مالکان آپارتمان‌های کوچک بیش از نرخ میانگین منطقه املاکشان را برای اجاره گذاشته‌اند. دلیل افزایش اجاره بها را برخی از مشاوران املاک طبیعی می‌دانند و می‌گویند تابستان امسال اجاره بها در برخی مناطق کمتر از تورم سالانه افزایش داشته و بعد ازماه رمضان طبق رسم هر ساله مالکان کمی نرخ‌های اجاره را افزایش می‌دهند.

برخی از مشاوران املاک دلیل گران‌تر بودن نرخ اجاره بهای برخی از آپارتمان‌های کوچک را موقعیت اداری این املاک می‌دانند. یک مشاور املاک در منطقه جنوب شرق تهران می‌گوید: آپارتمان‌هایی که در روزهای پایانی تیر ماه برای اجاره به مشاوران املاک سپرده شده است، نسبت به خرداد و اوایل تیر ماه نرخ‌های بالاتری دارد.

به‌طور مثال در محله پیروزی که به طور معمول نرخ رهن آپارتمان متری زیر یک میلیون تومان است، آپارتمانی 50متری،50 میلیون برای رهن سپرده شده است . یا واحدی ۵۲متری و یک‌خوابه در نارمک – گلستان طبقه سوم با پارکینگ و انباری و عمر ۵ ساله با ۴۰ میلیون تومان رهن و ۳۲۰ هزار تومان ماهانه، اجاره داده می‌شود و در بلوار فردوس – شقایق واحدی ۵۵ متر ۲۰ میلیون تومان رهن و یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اجاره تعیین شده است.

آپارتمانی۵۱متری و یک خوابه با پارکینگ و انباری در بهار شیراز هم با شرایط ۱۸ میلیون تومان رهن و یک میلیون تومان ماهانه، به اجاره می‌رسد و در گلبرگ – مسیل باختر واحدی ۵۵متری و نوساز، یک خوابه با امکانات،۴۵میلیون تومان رهن کامل داده می‌شود.

 

اخبار,اخباراقتصادی,اجاره بهای مسکن

 

اخباراقتصادی - دنیای اقتصاد