اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حمله به وزیر اقتصاد فرانسه با تخم مرغ


کارگران معترض فرانسوی روز گذشته با تخم مرغ از وزیر اقتصاد این کشور استقبال کردند.

خبرگزاری مهر: کارگران معترض فرانسوی روز گذشته با تخم مرغ از وزیر اقتصاد این کشور استقبال کردند.

کارگران معترض به قانون جدید کار در فرانسه، در سالروز تاسیس دولت جبهه متحد مردمی در این کشور که حقوق نوین کارگران فرانسه را پایه گذاری کرد، نسبت به تصمیمات وی به شدت اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش، «مانوئل ماکرون»، وزیر اقتصاد فرانسه که به مناسبت هشتادمین سالگرد تاسیس جبهه مردمی این کشور و به منظور امضای تمبر یادبود این مناسبت در یکی از اداره های پست واقع در حومه مونترول حاضر شده بود، هدف پرتاب تخم مرغ از سوی کارگران معترض این کشور قرار گرفت.

گفته می شود «ماکرون» از طرفداران اصلی طرح اصلاح قانون کار در فرانسه است که حمله کارگران به وی نیز بر سر همین مساله بوده است.

وی در سخنان خود که پس از مورد هدف قرار گرفتن از سوی معترضین ایراد کرد گفت: این هم بخشی از برنامه است. اما هیچ تاثیری روی تصمیم من نخواهد داشت.

این درحالیست که علیرغم آرام تر شدن شرایط اعتراض ها در فرانسه، هنوز هم حدود ۸.۵ درصد از کارگران این کشور در حال اعتصاب به سر می برند.

«فرانسوا اولاند»، رئیس جمهوری فرانسه نیز روز گذشته در انتقاد از اعتصاب کارکنان معترض بخش حمل نقل این کشور گفته بود که ایجاد هرگونه اخلال در شبکه خط آهن و هوایی این کشور برای جا به جا کردن مسافران در طول یک ماه برگزاری مسابقات فوتبال در فرانسه قابل درک نیست.


ویدیو مرتبط :
دیدار وزیر اقتصاد با وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

وزیر کشور فرانسه: «اباعود» نقشه 4 تا 6 حمله تروریستی را طرح کرده بود/نمی‌دانیم کِی از سوریه برگشتاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

وزیر کشور فرانسه می‌گوید که «عبدالحمید اباعود» از بهار امسال نقشه اجرای 4 تا 6 عملیات تروریستی را طرح کرده بوده که همه آنها خنثی شده بودند.

«برنارد گازنوو» وزیر کشور فرانسه امروز پس از تأیید خبر کشته شدن «عبدالحمید اباعود» مغز متفکر حملات اخیر پاریس، مطالب جدیدی را در مورد وی با خبرنگاران در میان گذاشت.

بر اساس گزارش رویترز، گازنوو در خصوص میزان تسلط دستگاه اطلاعاتی فرانسه بر تردد و اقدامات اباعود گفته که دستگاه‌های اطلاعاتی فرانسه تنها از رفتن وی به سوریه در سال 2014 آگاه شده بودند و تنها پس از حملات تروریستی اخیر و در تاریخ 16 نوامبر از بازگشت وی به فرانسه مطلع شدند.

وزیر کشور فرانسه به دیگر نقشه‌های این تروریست برای اهالی پاریس هم پرداخت و گفت که وی از بهار تاکنون قصد انجام 4 تا 6 حمله تروریستی را داشته که همگی آنها، خنثی شده‌اند.

وزیر کشور فرانسه از تعلل اتحادیه اروپا در تأمین امنیت مرزهای اتححادیه هم انتقاد کرد و گفت که این طرح، با سرعت کافی به پیش نمی‌رود.

عبدالحمید اباعود در حمله دیروز نیروهای پلیس فرانسه به محله «سن‌دنی» در پاریس، کشته شد.

 

اخبار بین الملل - فارس