سبک زندگی


2 دقیقه پیش

شناخت بهترین آتلیه کودک و بارداری

بچه ها به سرعت بزرگ می‌شوند، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید یا انتظارش را دارید. زمانی توانایی راه رفتن یا حرف زدن ندارند ولی اندک زمانی بعد آنها را در حال دویدن و مکالمه ...
2 دقیقه پیش

فیلم: تزیین اتاق کودک با گل‌های مقوایی

همین الان یک نگاهی به اتاق کودکتان بیندازید. آیا دلتان نمی خواهد چیزی به آن اضافه کنید؟ وقتی پولش را ندارید، پس باید از خلاقیتتان کمک بگیرید. در این ویدئو گل هایی مقوایی ...

توصیه برای خرید کفش عید 

 

توصیه برای خرید کفش عید

 

 

?-سعی کنید خرید کفش را در انتهای روز انجام دهید چون در طول روز و پیاده‌روی پا ورم می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود.

 

? -از خرید کفش‌های با کفی بسیار ضخیم یا پاشنه بلند پرهیز کنید.


?- کف زیر کفش نباید صاف باشد بلکه باید آجدار بوده تا از لیز خوردن جلوگیری کند. کفشی که کف آن لغزنده و سُر است، کفش مناسبی نیست.


?- قالب کفش‌های مختلف متفاوت است بنابراین به صرف سایز کفش، آن را نخرید.


? -بهترین قالب کفش مدلی است که یک تا ?‌سانتی‌متر پاشنه داشته و قسمت جلویی آن گرد باشد.


? -بدترین مدل کفش مدلی است که بیش از ?‌سانتی‌متر پاشنه داشته و نوک‌تیز باشد.


? -کفش‌ باید انعطاف لازم را داشته باشد زیرا حالت سفتی در آن مانع راه رفتن طبیعی شده و باعث ایجاد پینه و میخچه در پا می‌شود.


? -هرگز کفشی را که تنگ است به خیال اینکه جا باز می‌کند، نخرید.


? -صندل‌های لاانگشتی که در فصل تابستان بسیار متداول می‌شود، انتخاب بسیار بدی است زیرا پوشیدن این مدل‌ها باعث تغییر در نحوه حرکات عادی و طبیعی شده و در نهایت به پاها و زانو آسیب می‌رسانند.


?? -کفش‌های روباز، مچ پا را نگه نمی‌دارد. این کفش‌ها به خصوص برای کودکان ایمنی چندانی ندارند.


??-قسمت جلویی کفش که فضای لازم برای حفظ انگشتان را تامین می‌کند، باید گرد باشد. مدل‌های به اصطلاح نوک تیز فضای کمی‌را برای انگشتان تامین می‌کنند و به همین علت توصیه نمی‌شود.


??- توجه داشته باشید فضای اضافی جلوی کفش باعث می‌شود که پا درون آن بلغزد و تاول بزند. بهتر است بین نوک ‌بلندترین انگشت پا و نوک کفش حدود یک سانتی‌متر فاصله باشد.
?? -جنس رویه کفش بسیار مهم است. بهترین رویه برای کفش، همان رویه چرم طبیعی است. چرم طبیعی، به علت دارا‌بودن منافذ طبیعی در بافتش، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم می‌کند. رویه مصنوعی به علت عدم تبادل هوا، باعث بوی بد پا و عرق کردن بیش از حد آن می‌‌شود.


منبع:ashura.ir


ویدیو مرتبط :
توصیه های برای یک خرید سالم در سوپرمارکت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

توصیه‌های قیمتی برای خرید واحدهای «بالای 200 متر» 

 

منزل

 

 

 

برخی از مالکان در بازار مسکن، قیمت فروش واحدهای مسکونی خود را طبق معیارهای معمول (منطقه، متراژ، میزان هزینه‌های متحمل شده و غیره) تعیین نمی‌کنند، بلکه قدرت مالی خریداران را به عنوان یکی دیگر از معیارها برای تعیین نرخ فروش در نظر می‌گیرند.

این نوع قیمت‌گذاری بیشتر در بازار خرید و فروش واحدهای متراژ بزرگ دیده می‌شود زیرا اکثر بنگاهداران اظهار می‌کنند متقاضیانی که خریدار چنین واحدهایی هستند، میزان قیمت فروش برای آنها بی‌اهمیت است؛ چراکه اغلب آنها به دنبال خواسته خود (متراژ، نوع امکانات و تاسیسات، نوع نقشه‌کشی و طراحی داخل آپارتمان) هستند.

مشاوران املاک، حجم بیشتر مراجعه‌کنندگان برای خرید واحدهای متراژ بزرگ (بالاتر از 200 مترمربع) را عاری از مشکلات مالی توصیف می‌کنند و این مساله باعث شده عده‌ای از فروشنده‌ها شانس گرانفروشی خود را امتحان کنند و نرخ‌های بالا به بازار پیشنهاد دهند تا شاید خریداری راضی شود واحدی را با قیمتی بیشتر از حد معمول خریداری کند و به همین خاطر بسیاری از کارشناسان مسکن به این دسته از خریداران هشدار می‌دهند که هر واحد مسکونی سوپرلوکس هم از یک بازه قیمتی برخوردار است و نباید به دلیل فول بودن امکانات، متحمل پرداخت هر مبلغی شوند و این موضوع تنها به ضرر آنها نیست، بلکه در بازار مسکن یکسری از فروشنده‌ها به دلیل استقبال به کار خود ادامه می‌دهند و نرخ‌های غیرواقعی به بازار عرضه می‌کنند و این مساله باعث ایجاد قیمت‌های کاذب در بازار مسکن می‌شود.

ستون امروز نبض بازار به معرفی برخی از واحدهای گران قیمت پیشنهادی و البته كاذب پرداخته که بدین شرح است:

در منطقه زعفرانیه در حوالی خیابان آصف یک واحد مسکونی نوساز 320 متری با قیمت متری 6 میلیون تومان برای فروش پیشنهاد شده و این واحد از استخر، سونا، جکوزی، پارکینگ و انباری نیز برخوردار است این در حالی است که بررسی‌های سامانه اینترنتی خرید و فروش مسکن تحت عنوان ایران فایل درباره این قیمت معتقد است: دامنه قیمت هر متر مربع واحد مشابه در منطقه زعفرانیه با همه امکانات بین 4 میلیون و 750 هزار تا 5 میلیون و 350 هزار تومان است..../تحلیل:عصرایران

 

منزل