سلامت


2 دقیقه پیش

نشانه ها و عوارض کمبود ویتامین‌ها در بدن

ویتامین‌ها نقش مهمی‌ را در بدن انسان ایفا می‌کنند. به‌نحوی‌که کمبود ویتامین‌ (حتی یکی از آن‌ها) می‌تواند برای هر فردی مشکلات اساسی را به وجود آورد. گجت نیوز - معین ...
2 دقیقه پیش

چرا پشه ها بعضی ها را بیشتر نیش می‌زنند؟

فصل گرما و گزیده شدن توسط پشه ها فرا رسیده، دوست دارید بدانید پشه ها بیشتر چه کسانی را دوست دارند؟ بیشتر کجاها می پلکند؟ و از چه مواد دفع کننده ای نفرت دارند؟ وب سایت ...

مصرف الکل دربارداری = کاهش هوش کودک 

 

 

 

مصرف الکل دربارداری = کاهش هوش کودک

 

مصرف مشروبات الکلی در دوران بارداری با کاهش هوش و استعداد یادگیری کودک را از پیشرفت در زندگی و بزرگسالی باز می‌دارد.

مصرف مشروبات الکلی به خصوص در سه ماه نخست بارداری توسط مادر،جنین را خطر وزن کم، سر کوچک، شکاف در لب بالایی و عارضه لب شکری قرار می‌دهد.


همچنین این کودکان از هوش و حافظه کمتر، قدرت یادگیری پایین مشکل در راه رفتن و حرف زدن مواجه هستند و نمی‌توانند مانند دیگر همسالان خود در زندگی پیشرفت و به مقامات بالا برسند.


نوع مشروبات الکلی تفاوتی ندارد و مصرف آن در دوران بارداری سلامت جنین را به خصوص در 3 ماهه اول به دلیل تکمیل اندامهای حیاتی به خطر می‌اندازد


در 3 ماهه دوم نیز حرکات جنین به دلیل مصرف مشروبات الکلی کند و آهسته می‌شود و هنگام تولد با کمبود وزن و مشکلات دیگر مواجه خواهد شد.


ولیوم و مقدار الکل در مشروبات مختلف متفاوت است و نمی توان حد مجاز و معینی را برای مصرف آن در دوران بارداری مشخص کرد و خانمهای باردار باید مصرف حتی مقدار اندک نیز سلامت جنین را با خطر مواجه می‌کند.


به منظور سلامت جنین و به دنیا آمدن نوزادی سالم و شاداب، مادران باید قبل از باردار مصرف الکل و سیگار را قطع و روزانه بیش از نیم ساعت از موبایل استفاده نکنند.


همچنین مصرف الکل توسط پدر نطفه را به دلیل وجود الکل در ترشحات، ضعیف و مشکلات حاملگی را افزایش می‌دهد و به همین منظور پدر و مادر باید مشروبات الکلی را 3ماه قبل از تصمیم به بارداری قطع کنند.

 

منبع:salamatnews.com


ویدیو مرتبط :
کاهش سن مصرف الکل درآلمان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کاهش سهمیه‌ها مصرف بنزین را افزایش داد
 

کاهش سهمیه بنزین

 


با وجود کاهش ۲۰ لیتری سهمیه بنزین و پیش بینی کاهش مصرف این فرآورده سوختی در کشور، آمارهای رسمی از افزایش بیش از ۴۰ میلیون لیتری میزان مصرف بنزین در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل از آن حکایت دارد.

 


با وجود کاهش ۲۰ لیتری سهمیه بنزین و پیش بینی کاهش مصرف این فرآورده سوختی در کشور، آمارهای رسمی از افزایش بیش از ۴۰ میلیون لیتری میزان مصرف بنزین در هفته گذشته نسبت به هفته ماقبل از آن حکایت دارد.

 


به گزارش خبرنگار مهر، متوسط مصرف بنزین کل کشوردر هفته گذشته (۲۸ آذر تا ۴ دی ماه امسال ) بیش از ۴۰ میلیون لیتر افزایش یافته است.

 


این افزایش مصرف بنزین در حالی حاصل شده است که بر اساس تصمیم دولت از ابتدای دی ماه سالجاری میزان سهمیه های بنزین خودروهای شخصی با ۲۰ درصد کاهش در دوره زمستانی به ۲۴۰ لیتر رسید که پیش بینی می شد با کاهش سهمیه ها و پایین بودن حجم سفرهای درون و برون شهری در فصل زمستان متوسط مصرف بنزین در کشور کاهش یابد.

 


اما آمارهای منتشر شده توسط شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران حاکی از آن است که مصرف کل بنزین کشور از ۲۸ آذر تا ۴ دی ماه جاری به ۴۵۶.۱ میلیون لیتر رسید که نسبت به هفته ما قبل از ان ۴۰.۲ میلیون لیتری افزایش یافته است.همچنین در هفته گذشته متوسط مصرف روزانه بنزین کشور به ۶۵ میلیون و یکصد هزار لیتر افزایش یافته است.

 


در همین حال بیشترین مصرف بنزین در هفته گذشته به پنج‌شنبه (۳دی) با مصرف ۷۷.۷ میلیون لیتر و کمترین مصرف این حامل انرژی نیز مربوط به روز دوشنبه (۳۰ آذر) با مصرف ۵۵.۵ میلیون لیتر بوده است.

 


در این میان سهم شهروندان تهرانی از مصرف بنزین کل کشور به بیش از ۲۱.۷ درصد رسیده است و این در حالی است که کل مصرف بنزین تهران در هفته گذشته با افزایش ۸.۷ میلیون لیتری نسبت به هفته پیش از آن به ۹۹ میلیون لیتر رسید که حاکی از از متوسط مصرف روزانه ۱۴.۱ میلیون لیتر این فرآورده نفتی در کشوراست.

 


● افزایش ۳ میلیون لیتری فروش بنزین سوپر

 


در همین حال، متوسط مصرف بنزین سوپر در هفته گذشته در کل کشور نسبت به هفته قبل از آن ۳.۳ میلیون لیتر افزایش یافت به طوری که مصرف این حامل انرژی به ۱۸.۴ میلیون لیتر رسید.

 


همچنین مصرف بنزین سوپر در هفته پیش‌از آن ۱۵.۱ میلیون لیتر بود که حاکی از آن است که متوسط مصرف روزانه بنزین سوپر در هفته گذشته ۲.۶ میلیون لیتر بوده است.

 


● کاهش مصرف گازوئیل با افزایش برودت هوا

 


به گزارش مهر، مصرف گازوئیل کل کشور در هفته گذشته بیش از ۱۵۶میلیون لیتر رسید که حاکی از کاهش ۱۷ درصدی مصرف این حامل انرژی در کشور است، به طوری که کل مصرف گازوئیل کشور در هفته گذشته به ۷۴۷.۱ میلیون لیتر رسید.

 


این در حالی است که این رقم در دو هفته گذشته ۹۰۳.۵ میلیون لیتر بوده است. میانگین مصرف روزانه گازوییل در هفته گذشته ۱۰۶.۷ میلیون لیتر بود.

 


بر اساس آمارهای موجود، بیشترین مصرف گازوییل در هفته گذشته مربوط به روز شنبه (۲۸ آذر) با مصرف ۱۴۸.۹ میلیون لیتر بوده و کمترین مصرف نیز مربوط به روز جمعه (۴ دی) با مصرف ۷۶.۱ میلیون لیتر بوده است.