سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

کاریکاتورکاریکاتور هنرِ ارائه ي تصاوير اشخاص يا اشياء ، که در آن صفات و خصوصيات بارز فرد يا شيئ ، به نحوي اغراق آميز ، مضحک و غير طبيعي به تصوير کشيده مي شود.تصوير يا هراثرهنري ، که به نحوي مضحک و اغراق آميز ، ويژگي هاي موضوع اصلي را به نمايش مي گذارد. در مجموع شايد بتوان به طور خلاصه اين گونه گفت که کاريکاتور تصويري است که به منظور هجو کردن چيزي يا کسي کشيده مي شود . کاريکاتور يک شخص بايد مضحک باشد و در کشيدن آن بايد نمايش اعضاي بدن سوژه مبالغه کرده و شخصيت سوژه را بنماياند.


 

کاریکاتور های جالب و خنده دار افراد معروف

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 


ویدیو مرتبط :
آموزش طراحی کاریکاتور 23 (طراحی کاریکاتور اوباما)1

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نگاهی به کاریکاتور های روز رسانه های جهان عرب 

نگاهی به کاریکاتور روز رسانه های عربی

 

رسانه های جهان عرب هر روز ایده های انتقادی خود درباره مسائل مختلف داخلی، منطقه ای و بین المللی را در قالب کاریکاتور بیان می کنند، که به برخی از این کاریکاتورها اشاره می شود.

 

در کاریکاتورهای امروز انتخابات روز گذشته افغانستان در سایه حملات طالبان، عملکرد فاجعه بار واشنگتن در افغانستان و مذاکرات سازش بیشتر مورد توجه رسانه های جهان عرب بوده است.

روزنامه الدستور اردن امروز در بخش کاریکاتور روز خود به چالشهای امنیتی در برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان اشاره داشته است.

روزنامه الوطن قطر نیز امروز در کاریکاتوری انتخابات پارلمانی در افغانستان را کاملا تحت تاثیر حملات طالبان دانسته است که موجبات استقبال نه چندان زیاد از آن را فراهم آورده است.

روزنامه الاهرام مصر در بخش کاریکاتور روز خود بر عملکرد فاجعه بار واشنگتن در افغانستان تمرکز داشته است. بر این اساس، خود "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا هم تحمل رایحه آزاردهنده فساد در این کشور را که در پی عملکرد اشغالگران به وجود آمده، ندارد.

روزنامه الاتحاد امارات امروز در کاریکاتوری به کارشکنی تل آویو در مذاکرات سازش توجه داشته است. در تصویر "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیده می شود که در حال معرفی خود به عنوان "مرد صلح است". البته پرنده صلح نتانیاهو هم در واقع یک تانک آماده حمله است.

روزنامه الوطن عمان در ستون کاریکاتور روز خود نگاهی انتقادی به از سرگیری مذاکرات مستقیم سازش و همراهی تشکیلات خودگردان با تل آویو داشته است. براین اساس، رژیم صهیونیستی در حال اجبار تشکیلات خودگردان به حضور در مذاکرات است، حضوری که موجبات فشار بیشتر بر حماس را به وجود می آورد.

روزنامه العرب الیوم اردن در کاریکاتوری به ادامه مذاکرات سازش در سایه شهرک سازی ها توجه داشته است. بر این اساس، رژیم صهیونیستی در حال هیپنوتیزم طرف فلسطینی و وانمود کردن این مسئله است که شهرک سازی را متوقف کرده است.

روزنامه النهار لبنان امروز در بخش کاریکاتوری اجتماعی به مسئله گرانی کتاب های درسی با رسیدن موعد بازگشایی مدارس توجه داشته است که خانواده ها را مجبور به گرفتن وام برای خرید کتاب کرده است..../ تحلیل : خبرگزارى مهر